نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
 1. #1


  تاریخ عضویت
  May 2008
  محل سکونت
  عند ملیک مقتدر!
  شماره عضویت
  9
  میانگین پست در روز
  1.83
  نوشته ها
  4,257
  تشکر
  1,981
  تشکر شده 3,510 بار در 1,719 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 176 تاپیک


  P30Parsi

  پیش فرض مقالات همايش مهندسي مكانيك

  مروری بر مطالعات انجام شده بر روی ماشينكاري تخليه الكتريكي (EDM )
  مقدمه
  سرجوزف پرستیلی در سال 1768 برای اولین بار فرسایش فلز با تخلیه های جرقه را تجربه کرد.او مشغول مطالعه ي طيف سفيد نور با استفاده از تخليه خازن بود و مشاهده كرد كه جرقه هايي كه بوجود آمده ، آثاري را به جا مي گذارند كه با دست پاك نمي شود و آثاري شبيه به آثار ذوب بود. اين مسئله را در نامه اي كه به يكي از دوستانش نوشت ، ذكر كرد و اين نامهع در كتابخانه روسيه باقي ماند. در سال 1933 برادران لازارنكو اين موضوع را مي بينند و با تلاش هاي آنها بالا خره در سال 1943 اولين ماشين edm توليد مي شود.
  ماشينكاري تخليه الكتريكي يا همان EDM يك روش سريع و جديد ماشينكاري است.
  فرآيند يا روش EDM به انرژي ترموالكتريكي بين قطعه كار و الكترود مبتني است . در این روش بين قطعه كار و الكترود يك تخليه الكتريكي رخ مي دهد و قسمت نالازم قطعه كار بواسطه ذوب و تبخيرشدن از ماده اصلي برداشته مي شود. براي ايجاد جرقه، قطعه و الكترود بايد قابليت هدايت الكتريكي را داشته باشند تا زمانيكه ماده بتواند الكريسيته را هدايت كند ، ماده با هر سختي مي تواند برش بخورد. EDM بين قطعه كار و ابزار اتصال مستقيم بوجود نمي آورد در نتيجه ميتواند تنش هاي مكانيكي، لرزش دستگاه و ارتعاشات مكانيكي اي را كه در طول ماشينكاري ايجاد مي شود ، رفع كند .. شكل حاصل تقريباً قرينه شكل ابزار است.به روش EDM محصولات مختلفي مثل قالب ها را مي توان توليد كردو همچنین بخش هايي از قطعات صنایع هوايي ( مثل موتور هواپيما) ، صنعت خودرو و وسايل جراحي مي توانند پرداختكاري شوند.اين مقاله مروري است بر ، مطالعاتي كه به EDM متمايل مي شوند.
  *****
  ماشينكاري تخليه الكتريكي ( EDM ) يك مفهوم يا تصور كلي ازماشينكاري غير سنتي است كه كاربرد زيادي در توليد فرم ها و قالب ها دارد. همچنين در بخش هايي از صنایع فضایی ،قطعات صنعت خودرو و وسايل جراحي براي پرداختكاري مورد استفاده قرار مي گيرد.اين فن در سال 1940 توسعه يافت . این فرآيند مبتني بر جدايي ماده از قطعه كار بوسيله يك سري تخليه الكتريكي مكرر بين ابزار ( الكترود ) و قطعه كار در حضور يك مايع دي الكتريك است.
  تا زماني كه فاصله (gap) به اندازه كافي كم شود الكترود به سمت قطعه كار نزديك مي شود سپس ولتاژ موثر به اندازه كافي بزرگ هست كه باعث يونيزه كردن دي الكتريك شود. مدت كوتاه تخليه باعث ایجاد يك شكاف در مايع دي الكتريكي كه قطعه كار و ابزار را از هم جدا مي كند می شود.ماده با اثر فرسايشي تخيله الكتريكي بين ابزار و قطعه كار برداشته مي شود.
  EDM بين قطعه كار و ابزار اتصال مستقيم بوجود نمي آورد در نتيجه ميتواند تنش هاي مكانيكي، لرزش دستگاه و ارتعاشات مكانيكي اي را كه در طول ماشينكاري ايجاد مي شود ، رفع كند . تا زمانيكه ماده بتواند الكريسيته را هدايت كند ، ماده با هر سختي مي تواند برش بخورد. تكنيك هاي EDM در محدوده هاي مختلفي توسعه يافته است.

  اجزا اصلي سيستم :
  سيستم مولد قدرت
  سيستم كنترل فاصله ي ابزار تا قطعه كار
  سيستم دي الكتريك
  اجزاي مكانيكي سيستم
  ...
  اين قسمت كوتاهي از مقاله من در اين همايش بود .
  -----------------
  ----------
  --------
  -
  ---------
  ----------------
  ---------------------
  در زير شما چكيده مقالات رسيده به همايشو مي بينيد .
  متن كامل مقالات نيز قابل دسترسي مي باشد.

  =========================
  ================
  ========
  ===
  =
  عنوان مقاله :مروری بر مطالعات انجام شده بر روی ماشینکاری تخلیه الکتریکی
  موضوع مقاله :EDM
  خلاصه مقاله :ماشينكاري تخليه الكتريكي يا همان EDM يك روش سريع و جديد ماشينكاري است.فرآيند يا روش EDM به انرژي ترموالكتريكي( دما برقي ) بين قطعه كار و يك الكترود مبتني است . بين قطعه كار و الكترود يك تخليه الكتريكي رخ مي دهد و قسمت نالازم قطعه كار بواسطه ذوب و تبخيرشدن از ماده اصلي برداشته مي شود. براي ايجاد جرقه، قطعه و الكترود بايد قابليت هدايت الكتريكي را داشته باشند. به روش EDM محصولات مختلفي مثل قالب ها را مي توان توليد كرد. بوسيله EDM بخش هايي از صنایع فضایی ،قطعات صنعت خودرو و وسايل جراحي مي توانند پرداختكاري شوند.اEDM
  نمره کسب شده از 110 نمره :66

  عنوان مقاله :ساخت و کاليبراسيون دبی¬سنج پروانه¬ای ديجيتالی
  موضوع مقاله :تجهيزات اندازه گيري
  خلاصه مقاله :در اين تحقيق يک دبی¬سنج پروانه¬ای برای اندازه¬گيري دبي جريان آب طراحی و مورد آزمايش قرار گرفته است. اين محصول برای اولين¬بار در ايران ساخته شده و قابليت نمايش ديجيتالی ميزان آب مصرفی به عنوان يک کنتور را نيز دارا می¬باشد. با توجه به قيمت مناسب و دقت قابل قبول دبی¬سنج¬های پروانه¬ای، اين نوع دبی¬سنج بطور وسيع در اندازه¬گيری دبی سيالات با ضريب لزجت معمولي بکار می¬رود. دبی¬سنج ساخته شده توانائي اندازه¬گيری دبی در محدوده Kg/s 7/0-03/0 را دارا می¬باشد.
  نمره کسب شده از 110 نمره :53

  عنوان مقاله :تهيه كد كامپيوتري كامل طراحي مكانيزم چهار ميله اي صفحه اي به كمك نرم افزار متلب
  موضوع مقاله :طراحي مكانيزم
  خلاصه مقاله :به علت كارايي بالاي مكانيزمهاي چهار ميله اي صفحه اي، علي رغم سادگي آنها، به ميزان وسيعي در طراحي ماشينها بكار مي روند و هر روزه به نمونه هايي از آنها بر مي خوريم. عليرغم سينماتيك ساده اين مكانيزمها، با توجه به نياز گسترده و روزافزون به اين مكانيزمها، بايد جهت تسريع و گسترش دامنه طراحي، اقداماتي اساسي صورت گيرد. بدين منظور در اين پژوهش به كمك نرم افزار MATLAB و پس از بدست آوردن روابط رياضي، برنامه كاملي جهت طراحي اين مكانيزم نوشته شده است و يك نمونه آن را جهت صحت کد برنامه و روابط معرفی شده مورد آزمايش قرار مي دهيم.
  نمره کسب شده از 110 نمره :54

  عنوان مقاله :بررسي تاثير استراتژيهاي ماشينکاري و انتخاب نوع ابزار بر روي زمان و کيفيت سطح در خشن کاري
  موضوع مقاله :صنایه خودرو (ساخت و تولید
  خلاصه مقاله :ماشينکاري بعنوان يکي از روشهاي توليد بعلت داشتن مزاياي فراوان همواره مورد توجه بوده است . کيفيت و زمان توليد از پارامترهايي هستند که در ماشينکاري قطعات بسيار مورد توجه قرار مي گيرند . خشن کاري يکي از مراحل مهم ماشينکاري است که در زمان ماشينکاري قطعات مخصوصا در ماشينکاري قطعات بزرگ تاثير بسزايي دارد. بنابراين خشن کاري قطعات با حداقل زمان يکي از مسائل بسيار مهم در ماشينکاري مي باشد . آماده کردن سطح براي عملياتهاي بعد از خشن کاري مانند Sweeping و Finishing نيز از جمله موارد بسيار مهم در ماشينکاري مي باشد . استفاده از نرم افزارهاي CAM براي بدست آوردن روشي بهينه در ماشينکاري بسيار متداول و گاهي اوقات ضروري شده است . در اين مقاله تاثيراستراتژي هاي ماشينکاري و انتخاب ابزاربر روي زمان و کيفيت سطح در خشن کاري قطعات مورد بررسي قرار گرفته است . همچنين در مورد زمان ماشينکاري محاسبه شده توسط نرم افزار CAM و زمان واقعي ماشينکاري بحث شده است . Rest Machining موضوع ديگري است که در اين مقاله به آن پرداخته شده است. از نرم افزار Catia بعنوان نرم افزار CAM استفاده شده است .
  نمره کسب شده از 110 نمره :76

  عنوان مقاله :بررسي و طراحي سيستم پيل سوختي- بيوگاز - سل خورشيدي
  موضوع مقاله :انرژي
  خلاصه مقاله : كاهش آلودگي هوا و استفاده بهينه از منابع انرژي موجود، از ضروريات زندگي امروز ما است. بررسي ها نشان مي دهد كه تركيب پيل هاي سوختي و منابع انرژي تجديدپذير مي تواند نقش بسزايي در افزايش راندمان و كاهش آلودگي ها داشته باشد. در اين مقاله سيستمي مورد بررسي قرار گرفته است كه از انرژي بيوگاز و خورشيد به منظور توليد همزمان الكتريسيته و گرما استفاده مي كند. ابتدا به معرفي پيل سوختي و تشريح ساختار آن پرداخته شده و سپس سيستم پيل سوختي- بيوگاز- سل خورشيدي معرفي شده و پس از آن به بررسي اجزاي آن و بيان مشخصات مربوطه پرداخته شده است. در نهايت در قسمت بحث و نتيجه گيري برخی از مسائل مرتبط با اين سيستم مورد بررسی قرار گرفته است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :59

  عنوان مقاله : راه هاي بدست آوردن ضريب هندسي
  موضوع مقاله :شکست
  خلاصه مقاله :روش های یافتن ضریب هندسی با استفاده از روش های خاص
  نمره کسب شده از 110 نمره :84

  عنوان مقاله :شبيه سازي جريان در دودكش خورشيدي در حالت آرام با ديوارهاي همدما
  موضوع مقاله :دینامیک سیالات محاسباتی
  خلاصه مقاله : دراين مقاله انتقال حرارت جابجائی آزاد درحالت آرام ، دائم و دوبعدی دردودکش خورشيدی مورد بررسی قرارگرفته است . به منظور بررسی جريان سيال و انتقال حرارت معادلات بدون بعد حاکم شامل بقاء جرم ، ممنتم وانرژی درمختصات کارتزين بااستفاده از روش حجم محدودحل شده اند اثرات پارامترهائی نظير عدد Grو نسبت ارتفاع دودکش به نصف عرض دودکشH/b درحل برای حالتهای مختلف مورد بررسی قرارگرفته است . نتايج بصورت نمودارهای توسعه سرعت و دما درطول دودکش خورشيدی و نمودار تغييرات دبی برایGr=1000و نسبتهای مختلفH/bونمودار سرعت درارتفاعهای مختلف دودکش خورشيدی برایH/b=12وعددهای گراشف مختلف ارائه می گردد .
  نمره کسب شده از 110 نمره :65

  عنوان مقاله :شبيه سازي جريان در دودكش خورشيدي با ورودي از كنار دودكش در حالت آرام با ديوارهاي همدما ومقايسه با دودكش دارای ورودي از پائين
  موضوع مقاله :دینامیک سیالات محاسباتی
  خلاصه مقاله : دراين مقاله انتقال حرارت جابجائی آزاد درحالت آرام ، دائم و دوبعدی در دودکش خورشيدی باهندسه متفاوت ( ورودي از كنار دودكش )مورد بررسی قرارگرفته است . به منظور بررسی جريان سيال و انتقال حرارت معادلات بدون بعد حاکم شامل بقاء جرم ، ممنتم وانرژی درمختصات کارتزين بااستفاده از روش حجم محدودحل شده اند . اثرات پارامترهائی نظير عدد Gr براي نسبت ارتفاع دودکش به نصف عرض دودکشH/b=12 درحل مورد بررسی قرارگرفته است . نتايج بصورت نمودارهای توسعه سرعت و دما درطول دودکش خورشيدی ،نمودار تغييرات دبی باعددگراشف برای دودکش باارتفاعH=0.06 (m) ونمودار سرعت درارتفاعهای مختلف دودکش خورشيدی برایH/b=12وعددهای گراشف مختلف ارائه می گردد .در انتها مقايسه اي بين دودكش خورشيدي با دوهندسه متفاوت انجام مي گيرد .
  نمره کسب شده از 110 نمره :69

  عنوان مقاله :تاثير پايش وضعيت بر جلوگيري از اتلاف انرژی در تله هاي بخار مكانيكي
  موضوع مقاله :پتروشیمی- تله هاي بخار مكانيكي
  خلاصه مقاله :تله هاي بخار در صنايع پالايشگاهي ، پتروشيمي ، شيميايي و... كاربرد فراواني دارند . اين ولوهاي اتوماتيك جهت تخليه آب مقطر ، گازهاي غير قابل تراكم مثل اكسيژن و دي اكسيد كربن و هوا از بخار در سيستم هاي حرارتي قبل از وقوع شرايط نا مطلوب استفاده مي شوند .در واقع هدف اصلي در بكار بردن تله هاي بخار جلوگيري از اتلاف انرژي در سيستم و صرفه جويي اقتصادي مي باشد،تله هاي بخار كار به دام انداختن آب مقطر و خروج آن از خط بخار را انجام مي دهند . در مقاله اخير پايش وضعيت ( CONDITION MONITORING ) مربوط به تله هاي بخار مكانيكي شامل بازرسي از سيستم بخار ، بازرسي چشمي ، بازرسي از طريق ديدن ، شنيدن و كنترل دما مورد بررسي و مقایسه ای قرار گرفته است و بهترين روش جهت پايش وضعيت تله های بخار ارائه شده است .
  نمره کسب شده از 110 نمره :59

  عنوان مقاله :بررسی تجربي عملكرد طرح بهينه شده بادگير در نواحي گرم و خشك
  موضوع مقاله :بهینه سازی فرآیندهای انرژی
  خلاصه مقاله :در نواحي گرم و خشك براي تهويه طبيعي و سرمايش انفعالي فضاي داخلي ساختمانها از بادگيرها استفاده ميشود. بادگيرها يا گيرندههاي بادي باريك و بلند چهار، شش و يا هشت پهلو بوده كه بر فراز بام ساختمانها و در كنار سقف گنبدي آب انبارها احداث ميشدهاند. براي احيا و برطرف نمودن معايب بادگيرهاي سنتي ميتوان طرح جديد بادگير كه داراي سطوح خيس شونده است، ارائه نمود. در اين مقاله پارامترهاي دما، جريان حجمي و رطوبت نسبي براي طرح جديد ارائه شده مورد اندازهگيري تجربي قرار گرفت. با توجه به نتايج حاصل شده، مشاهده گرديد كه طرح جديد بادگير ميتواند هواي خنكتري را نسبت به بادگيرهاي سنتي براي فضاي داخلي ساختمانها تأمين نمايد. همچنين در مناطقي كه سرعت باد كم است استفاده از بادگيرهاي با سطوح خيس شونده بسيار مناسبتر مي باشند.
  نمره کسب شده از 110 نمره :65

  عنوان مقاله :پيش بينی حد دوام خستگی برمبنای روش اجزا محدود برای سازه های با نقطه جوش و درز جوش در صنايع اتومبيل سازی
  موضوع مقاله :پيش بينی حد دوام خستگی برمبنای روش اجزا محدود برای سازه های با نقطه جوش و درز جوش در صنايع اتومبيل سازی
  خلاصه مقاله :آناليزهای مکانيکی روش اجزا محدود در ساختارهای جوشکاری نقش موثری بر مبانی صنعت اتومبيل سازی ايفا کرده است.يکی از مقاصد آن تخمين استحکام خستگی است،که برای ساختارهای ورقه نازک بيشتر با استفاده از استحکام اتصالات داده شده است.اين مقاله سعی دارد بينشی نسبت به فرآيندهای اندازه گيری با تمرکز ويژه برآناليز های خستگی نقطه جوشها و درز جوشها در سازه های بدنه خودرو جدار نازک فولادی ايجاد نمايد و با استفاده از تحليل گام به گام دونمونه عملی در صنايع خودرو سازی موضوع مقاله را به صورتی ملموس تر و عملی تر بيان کند
  نمره کسب شده از 110 نمره :43

  عنوان مقاله : محاسبه ميزان کاهش کار محوري در سيکلهای سرماساز واحد الفين پتروشيمی تبريز با استفاده از تحليل ترکيبی آناليز پينچ و اکسرژي
  موضوع مقاله :تکنولوژي پينچ
  خلاصه مقاله : در عصر حاضر تکنولوژي پينچ بعنوان ابزاري قوي جهت آناليز ترموديناميکي و بهينه سازي فرآيندهاي شيميايي شناخته شده است. اين تکنولوژي مستقيماً توسط موازنه جرم و انرژي فرآيند مرکزي، اهداف مربوط به سطح و بار حرارتي شبکه مبدلهاي حرارتي را به همراه کمترين ميزان مصرف انرژي فرآيند تعيين مي کند. محدوديت اصلي اين تکنولوژي، عدم توانايي آن در هدفگذاري سيستم هايي مانند سيستم هاي سرماساز است که علاوه بر انرژي حرارتي با توان يا کار محوري نيز سر و کار دارند.
  نمره کسب شده از 110 نمره :55

  عنوان مقاله :تقارن گردابهها بر روي بال دلتاي دوگانه با لبه حمله تيز
  موضوع مقاله :تشكيل گردابهها برروي بالهاي دلتاي ساده
  خلاصه مقاله :تشكيل گردابهها برروي بالهاي دلتاي ساده تأثيرات عمدهاي برروي عملكرد اين نوع بالها دارد. با توجه به كاربرد بالهاي دلتا دو گانه (تركيبي از دو بال ساده) در برخي از انواع موشكها، هواپيماهاي شكاري، هواپيماي تانكر و وسايل نقليه مافوق صوت و همچنين جريان گردابهاي پيچيده ايجاد شده برروي اين نوع بالها، مطالعه برروي علل عدم تقارن گردابهها برروي اين نوع بالها در زواياي حمله متوسط و بالا كه ايجاد خلل در تعادل و پايداري اين وسائل مي شود از اهميت بالايي برخوردار است. آزمايشهاي مشاهده جريان از طريق جريان روغن برروي سطح و همچنين اندازهگيري فشار سطح برروي مدل بال دلتا دوتايي با زواياي پس گرايي ◦60 / ◦80 و با داشتن لبه حمله تيز، نشان داده است كه با افزايش زاويه حمله، بعلت ثابت بودن محل جدايي جريان در بالهاي دلتا با لبه حمله تيز، گردابه ها متقارن هستند.
  نمره کسب شده از 110 نمره :59

  عنوان مقاله :رباتيك و كنترل
  موضوع مقاله :رباتيك و كنترل
  خلاصه مقاله :چكيده: آدمي از هميشه در كار و صنعت در زمينه هاي مختلف ،ابزارهايي متناسب با نيازمندي هايش طراحي ميكرده تا با سهولت بيشتري كار خود را به پايان برساند.با پيشرفت روز افزون علم و تكنولوژي،ابزارآلات و وسله هاي در خور آن زمان هم ساخته مي شد. تا به امروز كه ملموس ترين بحث در فناوري امروز ،هر چه كوچكتر شدن وسايل و روي كار اوردن ربات هاي انسان نما مي باشد.روز به روز شاهد كمتر استفاده كردن از نيروي بازوي انساني هستيم كه دارد كم كم جاي خود را به بازو هاي رباتيك ميدهند ،به اين جهت كه ربات ها نه خسته مي شوند و نه خطاهاي انساني در كارشان است.در اين مقاله بدليل گستردگي علم رباتيك و كنترل آن در تمامي علوم ،ترجيحا ،گروهي از ربات هايي را كه كمتر راجع به انها تا به حال بحث شده است را مد نظر قرار داده ايم.و در ادامه روشهاي كنترل عمومي ربات ها را نيز به اختصار بيان نموده ايم.آنچنان پيش ميرويم كه به احتمال مي توان گفت،تا چند سال ديگر در عرصه هاي گوناگون صنعت و پزشكي اثري از انسان ديده نمي شود و هر چه هست و كنترل مي كند ربات است و علم رباتيك. و تا سالهاي اتي "سواد" ميشود ،علم داشتن به كنترل ربات.
  نمره کسب شده از 110 نمره :46

  عنوان مقاله :Scale-up in Industrial Fluid Mixing Systems
  موضوع مقاله :Fluid Mechanics
  خلاصه مقاله :Agitation and mixing are the key to the success of processing operations. Changing the mixing operations from a pilot plant to an industrial scale is one of the most important factors in chemical engineering and especially industrial mixing systems. Scale up in a system would change some of its parameters. For a successful scale up these changes must be considered carefully. Despite all these considerations, this probability still exists that we do not get the appropriate result in experiment. The idea that if for example we change the scales of a small tank to a big tank, we get the appropriate result is wrong since we have both linear and non linear changes in scale up. Generally, fluid mechanics is an important factor in scale up. The goal of scale up in a mixer is same as before uniformity. In other words , we must try to get the same product ,reaction ,transport and operational condition uniformities after scale up.
  نمره کسب شده از 110 نمره :66

  عنوان مقاله :ربات بازبيني داخل لوله با مصرف بهينه انرژي از طريق تنظيم نيروي عمودي وارد بر سطح
  موضوع مقاله :ربات بازبيني
  خلاصه مقاله :ربات بازبيني داخل لوله به عنوان بخش محرک يک ربات چند تکه بازبيني درون لوله به کار برده مي شود. اين ربات شامل سه بازو با مکانيزم متوازي الاضلاع است که نسبت به هم داراي زواياي 120 درجه در سطح مقطع لوله مي باشند. براي فشردن چرخها به سطح داخل لوله از يک عملگر خطي شامل فنر، بال اسکرو و يک استپ موتور استفاده شده است. پس از بررسي روابط ديناميک و سينماتيک در ربات، چرخها، عملگر خطي و مکانيزم بازوها، روابط حاکم بين نيروي عمود بر سطح لوله و اتلاف غلتشي در چرخ هاي ربات، گشتاور محرک و انرژي مورد نياز براي حرکت ربات به دست مي آيد. مقدار نيروي بهينه عملگر خطي براي حداقل شدن گشتاور محرک و انرژي مصرفي ربات با روش کاهش اتلاف غلتشي در چرخ ها به دست مي آيد. نيروي بهينه با يک موقعيت بهينه در فنر مشخص مي شود.
  نمره کسب شده از 110 نمره :80

  عنوان مقاله :بررسي روش ساخت و خواص مكانيكي مقرههاي چيني الكتريكي
  موضوع مقاله :مهندسي مواد
  خلاصه مقاله :معرفي يك فرمول خاص براي بدنه مقره كار دشواري است ولي بطور خلاصه ميتوان گفت تمام بدنههاي چيني الكتريكي از سه ماده اصلي مواد پلاستيكي (رسها)، مواد پركننده (سيليس، آلومينا و ...) و مواد ديرگداز (فلدسپارها، تالك و ...) تشكيل شدهاند. در اين تحقيق، جهت بهينهسازي خواص مقرههاي پرسلاني فشار قوي، اثر مواد سازنده بدنه مقره پرسلاني به خصوص آلومينا و سيليس مورد بررسي قرار گرفته است. در اين تحقيق درصد آلومينا و سيليس از 30-0% تغيير كرده و خواص مكانيكي و الكتريكي نمونههاي ساخته شده مورد بررسي قرار گرفت. نتايج به دست آمده نشان دادند كه با افزايش درصد آلومينا، استحكام مكانيكي قطعات تا MPa 102 افزايش مييابد همچنین با جايگزيني آلومينا با سيليس ميتوان درصد تخلخلي در حدود 5% و درصد انقباضي در حدود 29/5 به دست آورد. در انتهای این تحقیق نیز به بررسی ریزساختاری نمونه های ساخته شده پرداخته شده است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :60

  عنوان مقاله :تاثیر لعاب نیمه هادی برروی مقره های پرسلانی و بررسی خواص آنها
  موضوع مقاله :مهندسي مواد
  خلاصه مقاله :در این تحقیق مکانیزم روش نیمه هادی شدن لعاب و اعمال آن برروي مقرههاي پرسلاني به طور مختصر مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج نشان دادند که افزودن 30% جزء نیمه هادی کننده به لعاب پایه، شرایط نیمه هادی مناسبی از خود نشان می دهد همچنین ماکزیمم دمای C 1270 و مدت زمان غوطه وری 6 ثانیه مناسبترین حالت اعمال لعاب ميباشد. همچنین آزمون جرقه خشک برروی مقره های بشقابی KN 160و120 به ترتیب میانگینی برابر kV 74 و 75/80 از خود نشان دادند. در ادامه آزمونهای اندازه گیری تداخل رادیویی و اندازه گیری ولتاژ پایداری در شرایط مه برروی دو مقره یکی با لعاب معمولی و دیگر با لعاب نیمه هادی مورد بررسی قرار گرفت و نتايج مناسبي در حالت استفاده از لعاب نيمههادي در مقايسه با حالت معمولي مشاهده گرديد.
  نمره کسب شده از 110 نمره :70

  عنوان مقاله :بررسي تغييرات نيروي پساي پوسته اي بر روي سطوح يخي در جريان هوا در رينولدزهاي بزرگتر از 104
  موضوع مقاله :بررسي تغييرات نيروي پساي پوسته اي بر روي سطوح يخي در جريان هوا در رينولدزهاي بزرگتر از 104
  خلاصه مقاله :در اين مقاله با توجه به جريان دولايه ايجاد شده در روي سطوح يخي به بررسي مدل رياضي جريان پرداخته و بر اساس نتايج تجربي، پساي پوسته اي در روي سطوح يخي با مقدار اين نيرو در جريان روي سطوح، با شرط لغزش مقايسه گرديده است. بر اساس نتايج بدست آمده براي سطوح يخي مي توان بجاي حل معادلات بلازيوس با شرط عدم لغزش، از نتايج حل معادلات بلازيوس با اعمال شرط لغزش استفاده كرد كه نتايج، بجز در محدوده كوچكي از ابتداي صفحه، از دقت خوبي برخوردار است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :88

  عنوان مقاله :بررسي و مقايسه رفتار ديناميكي ليزرهاي پزشكي در درمان ضايعات پوستي
  موضوع مقاله :مهندسي پزشكي
  خلاصه مقاله : ليزر امروزه به عنوان يك ابزار قدرتمند سهم بسزايي در گسترش دانش بشري و فن آوري جديد ايفا مي نمايد. جدا از كاربردهاي متفاوت آن ، ليزر پزشكي يكي از مهمترين كاربردهاي اين فن آوري نوين به حساب مي آيد. درحال حاضر روزانه هزاران بيمار در سراسر دنيا با ليزر و خواص منحصر به فرد آن مورد درمان قرار مي گيرند. در اين ميان درمان ضايعات پوستي با ليزر - به دليل شرايط خاص ظهور عارضه و بيماري – توجه محققين بسياري را به خود جلب نموده است ، بگونه اي كه همه روزه شاهد نوآوريها روشهاي نوين درمان ، دستگاههاي پيشرفته و ... در اين زمينه مي باشيم. در اين مقاله رفتار ديناميكي انواع ليزرهاي پزشكي جاري ، نحوه تاثير آنها در درمان ضايعات پوستي و نقاط قوت و ضعف هريك مورد بررسي و مقايسه قرار گرفته است
  نمره کسب شده از 110 نمره :55

  عنوان مقاله :تحليل عددي رفتار ارتعاشي ورقهاي با لبه هاي غير خطي تحت شرايط مختلف مرزي
  موضوع مقاله :ارتعاشات
  خلاصه مقاله : كاربرد گسترده سازه های با ساختار صفحه اي نظير ورقها در فناوريهاي نوين اهميت ويژه اي به خود اختصاص داده است. در اين راستا نيز طيف وسيعي از صنايع مانند خودروسازي ، هوافضا ، نفت و ... از صنايع مرتبط با ورق و فرآيندهاي ورقكاري مي باشند. در اين ميان بررسي ارتعاشات ورقها از اهميت بسيار بالايي برخوردار است ، زيرا در تحليلهاي ديناميكي و ارتعاشی اگر فركانسهاي طبيعي سازه در نظر گرفته نشوند ، امكان رخ دادن پديده تشديد در آن وجود دارد كه اين امر صدمات جبران ناپذيري برای سازه مورد نظر خواهد داشت. از سوی ديگر با توجه به گسترش و تنوع كاربرد ورقها ، شاهد به كار گيري هندسه هاي مختلفي نظير ورقهاي با لبه هاي غير خطي مي باشيم كه آگاهي از رفتار ارتعاشي اين نوع سازه ها نيز در كاربردهاي حساس ، در صدر اهميت قرار دارد. در اين مقاله ارتعاش ورقهاي با لبه هاي غير خطي تحت شرايط مختلف مرزي به روش تفاضل محدود مورد بررسي قرار گرفته است. برای اين منظور در ابتدا روشهاي حل تحليلي كلاسيك براي ورقهاي با لبه هاي خطي بررسي شده و روابط متناظر آنها در حل عددي استخراج و مورد تحليل قرار گرفته است. با بسط روابط موجود به ورقهاي با لبه هاي غير خطي نظير ورقهاي بيضي شكل ، فركانسهاي طبيعي اين نوع از ورقهاي خاص بصورت بي بعد شده به دست آمده و نتايج فوق با نتايج شبيه سازي انجام شده به كمك نرم افزار ANSYS مورد مقايسه قرار گرفته اند. با توجه به عدم وجود حل تحليلي و كلاسيك براي اين نوع از ورقها ، نزديكي نتايج تحليل عددي و شبيه سازي كامپيوتري ، صحت اعتبار روش مورد استفاده را مورد تاييد قرار مي دهد.
  نمره کسب شده از 110 نمره :88

  عنوان مقاله :بررسي وضعيت آلايندگي موتورهاي بنزيني در حالت استارت سرد
  موضوع مقاله :خودرو
  خلاصه مقاله : بطور معمول محدوده زماني روشن شدن تا آمادگي خودرو براي فعاليت نسبتا كوتاه (زير 3 دقيقه) مي باشد ، ليكن به دليل نرسيدن وضعيت عملكرد موتور ، سيستم كاتاليست و ساير سيستمهاي ضد آلايندگي خودرو به شرايط ايده آل ، ميزان آلايندگي گازهاي خروجي نظير هيدروكربنهاي نسوخته ، مونو اكسيد كربن و ... بسيار بالا بوده و اين آلايندگي در محيط هاي سربسته تشديد مي شود. در اين مقاله وضعيت آلايندگي خودرو (با تكيه بر ميزان HC) در حالت استارت سرد و با توجه به 2 حوزه بلوك سيلندر موتور و كاتاليست مورد بررسي قرار گرفته است
  نمره کسب شده از 110 نمره :45

  عنوان مقاله :مطالعه و بررسی عملکرد پمپهای حرارتی با سيال عامل مخلوط دوگانه
  موضوع مقاله :حرارت و سيالات
  خلاصه مقاله :در اين مقاله ، پمپ حرارتی مورد بررسی و تحليل قرار گرفته است . سيال عامل مورد مطالعه در اين پمپ ، مخلوط دو گانه است که در آن دو ماده با يکديگر مخلوط شده بطوريکه اجزای مخلوط خواص خود را از دست نمی دهند و توابع ترموديناميکی مخلوط را می توان به تناسب ترکيب مواد محاسبه کرد . در اين رابطه ، يک برنامه کامپيوتری نوشته شده که در آن مواد سرمازای مختلف بصورت مخلوطهای دوگانه با درصدهای مختلف جرمی بکار گرفته می شود و با اجرای برنامه ، ضريب عملکرد پمپ حرارتی محاسبه می گردد و نتايج بدست آمده مورد بحث و بررسی قرار می گيرد .
  نمره کسب شده از 110 نمره :46

  عنوان مقاله :تاثير ناهمواري هاي جاده
  موضوع مقاله :تاثير ناهمواري هاي جاده
  خلاصه مقاله :يكي از مباحث مهم در طراحي يك خودرو، طراحي سيستم تعليق آن است. در مورد طراحي سيستم تعليق بايد موارد متنوعي را مورد بررسي قرار داد كه بتوان يك سيستم با راحتي كامل فراهم نمود. از آن جمله بررسي عكس العمل سيستم نسبت به نوسانات و ناهمواريهاي جاده است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :83

  عنوان مقاله :شبيه سازی انتقال حرارت در محفظه احتراق موتور اشتعال جرقه ای
  موضوع مقاله :موتور احتراق داخلی
  خلاصه مقاله : بهينه سازی موتورهای احتراق داخلی نياز به کارگيری ابزارهای پيشرفته برای اندازه گيری دارد به همراه نتايج آزمايشگاهی, محاسبات عددی برای بدست آوردن اطلاعات از فرآيندهای پيچيده داخل سيلندر مورد نياز است. در اين تحقيق يک برنامه مدلسازی موتور برای شبيه سازی جريان و احتراق داخل سيلندر برای مدلسازی يک موتور چهار سوپاپه که دارای درگاههای ورودی دو شاخه ای می باشد, بکار برده شده و اثر تغيير دمای هوای ورودی به محفظه احتراق روي شار حرارتی و ضريب انتقال حرارت روی سر سيلندر و پيستون وضريب انتقال حرارت کلی بررسی شده و نتيجه ميانگين ضريب انتقال حرارت با يک رابطه تجربی معتبر مقايسه شده که همخوانی خوبی ديده می شود. مچنين نتيجه محاسبه شده برای فشار سيلندر گاز داخل سيلندر که از محاسبه بدست آمده با نتايج آزمايشگاهی مقايسه شده است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :52

  عنوان مقاله :طراحي گيربکس چند منظوره جهت استفاده در مكانيزهاي جابجايي قطعات
  موضوع مقاله :مكانيك جامدات
  خلاصه مقاله :امروزه گيربکسهاي چند منظوره با توجه به کاربرد وسيعشان در صنعت مورد توجه صنايع مختلف مي باشند.طراحي گيربکس چند منظوره جهت استفاده در مکانيزمهاي جابجايي قطعات بين دستگاههاي مختلف توليدي،عنوان پروژه اي است که توسط کارشناسان شرکت ذوب آهن تعريف شده است. انجام موفق اين طرح منجر به استهلاك كمتر ديگر دستگاهها مثل جرثقيل ، پيوسته بودن فرايند و همچنين جلوگيري از اتلاف زمان جابجايي قطعات مي گردد. پس از اتمام مراحل طراحي ، بهينه سازي اين طرح مدنظر قرار گرفت .در اين پروژه ، پس از انجام مراحل طراحي ،گيربكس را توسط نرم افزار CATIA مورد تحليل قرار داده و براي اطمينان از حصول تحليل نرم افزار، از همگرا كردن جوابها استفاده شده است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :50

  عنوان مقاله :بررسي عوامل موثر در طراحي سيستمها با استفاده از آلياژهاي حافظهدار
  موضوع مقاله :مواد هوشمند
  خلاصه مقاله :در ارزيابي يک طرح جديد که قرار است در آن از آلياژهاي حافظهدار استفاده شود، مسئلهاي که اهميت بسيار بالايي دارد آن است که طراحان درک درستي نسبت به پيچيدگيهاي رفتاري اين گونه مواد داشته باشند. طراحي با استفاده از آلياژهاي حافظهدار به کمک روشهاي کلاسيکي که براي ساير مواد متداول قابل استفاده است امکانپذير نيست. بنابراين به دليل خواص منحصر به فردي که آلياژهاي حافظهدار دارند، ملاحظات متعددي بايد در طراحي تجهيزات و سيستمهاي مربوطه لحاظ شود. در اين مقاله سعي شده است جنبههاي اصلي طراحي با استفاده از آلياژهاي حافظهدار مطرح شود. بديهي است که عملي شدن يک طرح و استفاده صنعتي از آن مستلزم مطالعه و تحقيق بيشتري است. هدف اصلي اين مقاله تنها گشودن افقي تازه پيش روي طراحان و نقطه شروعي براي کارهاي عملي و قابل استفاده در صنعت است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :77

  عنوان مقاله :بهينه سازي يک بازوي رباتيکي متحرک 4 درجه آزادي با رويکرد زبردستی
  موضوع مقاله :بهينه سازي يک بازوي رباتيکي متحرک 4 درجه آزادي با رويکرد زبردستی
  خلاصه مقاله :در اين تحقيق يک بازوي رباتيکي 4 درجه آزادي با قابليت نصب بر روي يک بستر رباتيکي متحرک؛ براساس تئوري هاي هندسه سينماتيکي نظير قابليت دستکاري و زبردستي بهينه سازي شده است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :78

  عنوان مقاله :استفاده از روش در دستورگيری برخی از عملگرهای خودرو توسط صدای راننده
  موضوع مقاله :استفاده از روش در دستورگيری برخی از عملگرهای خودرو توسط صدای راننده
  خلاصه مقاله :با پيشرفت تکنولوژی و تبديل کليد های مکانيکی به الکترونيکی، زمينه تحول در کنترل بسياری از عملگرهای مربوط به دستگاه های مختلف پديدار و همچنين امور مربوط به جمع آوری و پردازش اطلاعات، بازيابی و ذخيره سازی ميسر گرديده است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :71

  عنوان مقاله :بررسی انتقال حرارت از يک تانکر قير با مقطع بيضي درجريان عرضی
  موضوع مقاله :انتقال حرارت
  خلاصه مقاله :در اين مطالعه انتقال حرارت در جريان عرضی اطراف يک تانکر بيضی شکل با استفاده از روش عددی مورد بررسی قرار گرفته است. معادلات حاکم برای جريان مغشوش و در حالت پايدار در سيستم مختصات منحنی الخط بکار گرفته شده است. برای گسسته سازی جملات از طرح کويک (QUICK) و از مدل k-w نوع SST برای مدل اغتشاش در جريان مغشوش و پايدار استفاده شده است. محدوده اعداد رينولدز بر حسب قطر بزرگ بيضی است
  نمره کسب شده از 110 نمره :72

  عنوان مقاله :هدفگذاری و طراحی نصب سطوح اضافی در سيکلهای سرماساز
  موضوع مقاله :هدفگذاری و طراحی نصب سطوح اضافی در سيکلهای سرماساز
  خلاصه مقاله :در تحقيق قبلی با استفاده از آناليز اکسرژی ميزان کاهش کار محوری در سيکلهای سرماساز واحد الفين پتروشيمی تبريز معادل MW 251/1 بدست آمد، يعنی تقريباً 6/23 درصد از کار محوري سيکل پروپيلن را مي توان صرفه جويي کرد.
  نمره کسب شده از 110 نمره :73

  عنوان مقاله :دقيق سازي تحلیل الكترومكانيكي يك ميكروموتور الكترواستاتيكي با ظرفیت متغیر (VCM) وتحريك جانبي
  موضوع مقاله :دقيق سازي تحلیل الكترومكانيكي يك ميكروموتور الكترواستاتيكي با ظرفیت متغیر (VCM) وتحريك جانبي
  خلاصه مقاله :فن آوري ميكروموتورهاي الكترواستاتيكي به عنوان يكي از زمينه هاي در حال پيشرفت توسط محققان در 20 سال اخير مورد توجه قرار گرفته است. در اين خصوص محاسبات الكترومكانيكي به عنوان پيش درآمدي براي شناخت رفتار و بدست آوردن پارامترهاي اساسي اين دستگاه هاي مكانيكي اهميت زيادي يافته اند.
  نمره کسب شده از 110 نمره :60

  عنوان مقاله :شبیه سازی فرآیند اکستروژن مستقيم با استفاده از روش المان محدود
  موضوع مقاله :شبیه سازی فرآیند اکستروژن مستقيم با استفاده از روش المان محدود
  خلاصه مقاله :در اين مقاله فرآيند اکستروژن مستقيم برای مقاطع با ابعاد کوچکتر از مقطع اوليه مدلسازی شده است. هدف از انجام اين مطالعه بررسی پارامترهای دخيل در اکستروژن مانند ضريب اصطکاک و کاهش سطح مقطع بر روی فشار نسبی فرآيند و نیروی پرس می باشد.
  نمره کسب شده از 110 نمره :50

  عنوان مقاله :ربات های کابلی
  موضوع مقاله :ربات های کابلی
  خلاصه مقاله :ربات های کابلی نسل جدیدی از ربات ها هستند که برای استفاده در فضاهای کاری گسترده و شرایط سخت کاری مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع فضای کاری که ما مد نظر قرار می دهیم همه نقاط آن قابل استفاده نیستند و با استفاده از یک سری روابط خاص می توان این نقاط را بدست آورد و مورد استفاده قرار داد.
  نمره کسب شده از 110 نمره :65

  عنوان مقاله :مقايسه تريلرهاي با مخازن كوچك وبزرگ براي انتقال
  موضوع مقاله :تریلر های حمل کننده گاز طبیعی فشرده
  خلاصه مقاله :در اين مقاله مقايسه اي بين تريلرهاي با مخازن كوچك و بزرگ جهت حمل گاز طبيعي فشرده انجام شده است. از روشهاي رايج انتقال گاز طبيعي به مناطقي كه امکان انتقال این سوخت توسط خطوط لوله غیر اقتصادی است استفاده از تريلرهاي است كه مخازنی برروی آنها نصب شده است. در اين مخازن گاز طبيعي تا فشار 250 بار ذخيره ميشود. این مخازن از لحاظ ابعاد به دو دسته بزرگ و کوچک تقسیم می شوند. نتايج بررسيهاي مقدماتي نشان ميدهد، در حال حاضر استفاده از مخازن كوچك مناسب تر از مخازن بزرگ است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :58

  عنوان مقاله :بررسي تاثير پارامترهاي دما و زمان در يک نمونه آزمايشگاهي پاک کننده به روش مافوق صوت
  موضوع مقاله :طراحی و ساخت یک نمونه پاک کننده التراسونیک و بررسی روابط حاکم بر آن
  خلاصه مقاله :استفاده از امواج مافوق صوت بدليل خواصي که دارند بعضا کاربردهاي متنوع و جالبي دارند. دستگاه پاک کننده التراسونيک ¬با استفاده از امواج ما فوق صوت ذرات چربي و آلودگي هايي که روي سطح جسم قرار گرفته است را جدا و جسم را تميز مي کند. اعمال سيگنال ورودي از ژنراتور به مبدل پيزو الکتريک باعث ارتعاش آن شده که انتقال اين نوسان از جداره ظرف به مايع درون آن مي تواند مولکول هاي مايع را تحت تاثير قرار داده و پديده کاويتاسيون را به وجود آورد. در اين مقاله در نظر است چگونگي ساخت يک نمونه آزمايشگاهي پاک کننده مافوق صوت با طراحي مدار ويبراتور و تاثير افزايش درجه حرارت¬ ¬در سيال واقع در محفظه التراسونيک که در اينجا آب مي باشد بررسي شود. اندازه گيري زمان پاک شدن قطعه مورد نظر درون ظرف پاک کننده و مقايسه آن با حالتي که قطعه در دستگاه خاموش قرار دارد، نیز مورد مطالعه قرار گرفته شده است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :69

  عنوان مقاله :مروري بر بيومكانيك ديسكهاي بين مهره اي
  موضوع مقاله :بيومكانيك
  خلاصه مقاله :انجام تحقيقات كلينيكي به جهت پيشگيري و درمان دردهاي شايع ناحيه كمري جزء اولويتهاي نخست پژوهشهاي مراكز تحقيقات پزشكي و مهندسي پزشكي است و اين در حاليست كه بخش قابل توجهي از اين دردها، ناشي از ضايعات وارده بر ديسكهاي بين مهره اي مي باشد. به همين منظور علم بيومكانيك ديسكهاي بين مهره اي به عنوان ابزاري جهت شناخت صحيح فرآيند آسيب و يافتن روشهاي پيشگيري و درمان مطرح است. در اين مقاله سعي بر آن است تا به اصول بيومكانيك ديسكهاي بين مهره اي پرداخته شود. لذا ابتدا به بررسي نيروهاي وارده بر ستون فقرات ناحيه كمر و به تبع آن عملكرد مكانيكي ديسكهاي بين مهره اي اشاره شده است. در انتها نيز به نحوه توزيع تنش (با مقايسه نتايج مدلسازي انجام شده و اطلاعات آزمايشگاهي) و بررسي نيروهاي فشاري، خمشي و پيچشي در ديسكهاي بين مهره اي پرداخته شده است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :81

  عنوان مقاله :بررسي رفتار ميراکننده هاي اصطکاکي در مقاوم سازی سازه هاي فولادي در برابر زلزله
  موضوع مقاله :در این مقاله به بررسی نقش میراکننده های اصطکاکی که موجب بالارفتن صلبیت سازه فولادی می گردد، پرداخته شده است
  خلاصه مقاله :امروزه براي محافظت سازه هاي فولادي در برابر زلزله از ميراکننده هاي اصطکاکي استفاده مي شود که داراي ساختمان بسيار ساده، با کارايي زياد هستند. يکي از اين ميراکننده ها، ميراکننده هاي پال مي باشند که به نام مخترعشان نام گذاري شده اند. در اين مقاله به جزئيات پيکربندي، کارايي و نيروهاي ميرايي اين ميرا کننده ها و مقايسة آنها با ميراکننده هاي اولية پال خواهيم پرداخت. ميرا کننده هاي جديد کليه خواص مکانيکي مربوط به ميراکننده هاي اوليه را دارند و نسبت به آنها از اين مزيت نسبي نيز برخوردار هستند که مراحل ساخت و مونتاژ ساده تري دارند. رفتار ساختاري اين ميراکننده ها با استفاه از محاسبات المان محدود و با در نظر گرفتن شکل هندسي غيرخطي، مورد بررسي قرار گرفته است. نتايج عددي بدست آمده از اين محاسبات نشان مي دهد که نيروهاي کششي بر روي تير ها، بر خلاف فرضيات، ثابت نمي مانند و زمانيکه لغزشي در ميراگر ايجاد مي شود، نيروهاي آن به طور باور نکردني و شديد، افزايش مي يابد. نتايج بدست آمده از محاسبات عددي با نتايج حاصل از روش المان محدود نيز مقايسه مي شود.
  نمره کسب شده از 110 نمره :59

  عنوان مقاله :تحليل تنش و عمر خستگي قالب هاي ريخته گري دايكاست
  موضوع مقاله :بررسی تنش های بوجود آمده در قالب و قطعه در ریخته گری با استفاده از روش المان محدود و نرم افزار ProCast
  خلاصه مقاله :امروزه در تمامي صنايع توليدي، شبيه سازي مراحل توليد به عنوان يك ابزار بسيار مهم و اساسي مورد استفادة طراحان قرار مي گيرد در انجام فرآيند ريخته گري دايكاست، ممکن است عواملي چون ترک گرم و ترك هاي ايجاد شده در حين خنک کاري و خستگي قالب ناشي از تنش هاي حرارتي اتفاق بيافتند که موجب خرابي قطعه کار و در نتيجه بالا رفتن هزينة توليد مي شود. استفاده از نرم افزارهاي تحليل المان محدود، موجب مي شود تا از هزينه هاي بالاي آزمايش و خطا در طي فرآيند جلوگيري شود و موجب صرفه جويي در وقت و هزينه شود که در فرآيند توليد از مهمترين عوامل تعيين کننده مي باشند. در اين مقاله تاثير برخي از عوامل در دقت و صحت آناليز انتقال حرارت مابين قطعه و قالب، و تنش هاي حاصل از مذاب بررسي خواهد شد.
  نمره کسب شده از 110 نمره :51

  عنوان مقاله :تحليل خستگي مفصل اتصال دهندة بال و بدنة يک هواپيماي کشاورزي به روش المان محدود
  موضوع مقاله :تحلیل المان محدود تنش های وارده بر مفصل باله هواپیما توسط Patran
  خلاصه مقاله :اين مقاله تحليل شکست مفصل اتصال دهندة بال و بدنة يک هواپيماي زراعي را ارائه مي دهد. بوسيلة آزمايشهاي عيني انجام گرفته روي اين نوع شکست ها، معلوم شد که اين شکست ها نوعي شکست خستگي هستند. بررسي هاي دقيق نشان دادند که مرکز ترک موجب خوردگي مي شود، بنابراين در اين نوع شکست ها، علاوه بر خستگي، خوردگي نيز تأثير گذار مي باشد. براي تعيين حالتهاي تنش در مفصل اتصال دهنده، از يک روش المان محدود غيرخطي استفاده شده است. مناطق تنش بالا در گوشة بالاي مفصل جاييکه شکست اتفاق مي افتد، ظاهر مي شوند. نتايج بدست آمده از تحليل هاي خستگي و ظاهرسازي ترک، تحت زمان بارگذاري معادل 10 دقيقه از شرايط پرواز صورت گرفت. در اين تحليل تعداد ساعات پرواز براي بوجود آمدن اولين ترک حاصل از خستگي و ساير موارد، بررسي شده است. علاوه بر آن، تأثير ساير موارد نظير عمليات حرارتي، خوردگي، اعمال بار بيش از حد و ... نيز در تحليل عمر خستگي در نظر گرفته شد.
  نمره کسب شده از 110 نمره :53

  عنوان مقاله :ترک يابي صنعتي قطعات به روش ايجاد جريان فوکو
  موضوع مقاله :ترک یابی و مشکلات حاصل از آن، و راههای مقابله با آن
  خلاصه مقاله :جهت آشکارسازي ترک به وسيله جريان فوکو، گرماي حاصل از جريان فوکو را در روي قطعه کار دمانگاري مي کنند و در نتيجه دماي اطراف ترک متفاوت از ساير نقاط خواهد بود. تغييرات اساسي را در پروفيل دما حول ترک ها بوجود مي آيد. اين تغييرات دمايي با استفاده از دوربين هاي دمانگار تصوير برداري مي شوند. اين روش نسبت به ساير روش هاي ترک يابي داراي مزايايي هست و آن عبارت است از مدت زمان کم آزمايش و سادگي کار براي قطعات پيچيده. اين روش دقت بسيار خوبي در آشکارسازي ترک دارد و مي تواند ترک هاي سطحي مخفي را پيدا کند. براي بوجود آوردن گرماي القائي از روش هاي المان محدود استفاده مي شود که در اين روش ها، با استفاده از سيم پيچ ها مي توان برخي از پارامتر ها را تغيير داد و از اين طريق آنها را تنظيم نمود. در اين آزمايش از يک ربات براي کنترل قسمت هاي تحت کنترل، ژنراتور فرکانس بالا براي توليد گرماي القائي، و يک سيستم محاسبات عددي پيشرفته که به طور خودکار بررسي ترک ها را انجام مي دهد، استفاده مي شود.
  نمره کسب شده از 110 نمره :61

  عنوان مقاله :محاسبه عرض پالس خروجي از ECU سوخت خودرو
  موضوع مقاله :محاسبه عرض پالس خروجي از ECU سوخت خودرو
  خلاصه مقاله :در اين مقاله سعي شده است تا با توجه به مقادير ورودي به يك واحد كنترل الكترونيكي از سنسورهاي تعبيه شده در موتور خودرو، ميزان سوخت لازم براي هر دور گردش موتور به ازاي يك سيلندر بدست آيد. چگونگي پاشش اين مقدار سوخت،
  نمره کسب شده از 110 نمره :36

  عنوان مقاله :Simulation of diesel Spray Flow with Different Break-up Models
  موضوع مقاله :Simulation of diesel Spray
  خلاصه مقاله :Abstract The objective of this work is to simulate spray flow with different break-up models and investigate the effect of these models on DI diesel engine combustion and performance. In this simulation, the 3-Dimensional Naiver-Stokes equation is solved with SIMPLEC algorithm. All the simulations were carried out by the use of FIRE CFD tool. Results were validated with available experimental data for OM_355 DI diesel engine for mean cylinder pressure. There have been good agreements between experiments and the CFD calculations.
  نمره کسب شده از 110 نمره :58

  عنوان مقاله :حل عددی جریان سدیم مذاب از اطراف میله های حاوی اورانیوم
  موضوع مقاله :CFD
  خلاصه مقاله :روش حجم محدود برای حل معادلات ناویر – استوکس و معادله انرژی در جریان آرام و غیر قابل تراکم دو بعدی سدیم مذاب با شار حرارتی کوچک از روی چهار لوله حاوی اورانیوم با شار حرارتی ثابت بکار گرفته شده است. در این راستا میدان سرعت، توزیع فشار و دما در منطقه اطراف لوله ها بدست آمده است. محاسبات در اعداد پرانتل خیلی کوچک 0.0037، 0.0051 و 0.011 و محدوده ای از اعداد رینولدز که در آن جریان آرام باقی می ماند، انجام شده است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :67

  عنوان مقاله :مطالعه عددی جابجایی طبیعی درون حفره مربعی با شبكه بندي متعامد به روش حجم محدود
  موضوع مقاله :CFD
  خلاصه مقاله :در این مطالعه حل عددی حرارتی و دینامیک سیالات جابجایی هوا درون یک حفره مربعی با جریان آرام به كمك شيوه حجم محدود ارائه شده است. حفره مربعی داراي دو دیواره به صورت عایق و دو دیواره با اختلاف دماهای معین بوده است. در این پژوهش، اعداد رایلی 104 تا 107 بررسي شده اند. خطوط دما ثابت و جریان ارائه و تحلیل شده اند. نتایج عددی بدست آمده در این مطالعه می تواند توسط پژوهشگرانی که در مورد مسائل انتقال حرارت جابجایی آزاد مطالعه می کنند، مورد استفاده قرار گیرد.
  نمره کسب شده از 110 نمره :81

  عنوان مقاله :طراحي مکانيزم حرکت در برف و ماسه براي خودروي پرايد
  موضوع مقاله :طراحي مكانيزم
  خلاصه مقاله :امروزه وسايل نقليه با کمک چرخ هاي خود طي مسير مي کنند و چرخ ها براي کارايي مناسب نيازمند جاده هاي استاندارد هستند . ولي عوامل محيطي ، گاه شرايط جاده اي را بر هم زده و کارايي مناسب چرخ را صلب مي کنند . خصوصاً در مناطق صحرايي به دليل وجود طوفان هاي شن و در مناطق سرد سير به دليل وجود کوران برف اين موضوع ، نمود بيشتري دارد . در اين مقاله به طراحي مکانيزمي پرداخته شده که ايمني خودرو را در شرايط ذکر شده به ميزان شرايط عادي برساند . مکانيزم مورد اشاره در اين طرح با محاسبه نيروها و در نظر گرفتن شرايط فيزيکي محدود کننده محيط و ماشين و همچنين محاسبات اوليه جهت طراحي اجزاء منفرد مکانيزم باتوجه به نيروهاي موثر بر آنها و استفاده از روش اجزاء محدود ، براي خودروي پرايد بهينه سازي شده است . برای اين منظور از نرم افزار كتيا استفاده شده و نتايج بدست آمده مورد تحليل قرار گرفته است
  نمره کسب شده از 110 نمره :72

  عنوان مقاله :مطالعه تجربي انتقال حرارت در مخزن دوجداره افقي با مصرف آب گرم
  موضوع مقاله :انتقال حرارت
  خلاصه مقاله :هدف ما در اين تحقيق بررسي تجربي لايه بندي حرارتي در يك مخزن دو جدارة استوانهاي افقي با مصرف آب گرم به منظور دستيابي به مدل بهينه از لحاظ لايه بندي حرارتي در دبي هاي ورودي مختلف و دستيابي به حداکثر راندمان در سيستمهاي خورشيدي ميباشد. آزمايشها در ابتدا بصورت غيرپايدار، در دبيها و دماهاي مشخص و تا رسيدن به يك مدل از لايه بندي حرارتي مطلوب و پايدار ادامه مي يابد. نتايج و تحليل آزمايش از لحظه آغاز لايه بندي حرارتي درون مخزن و سپس برداشت آب گرم از مخزن شروع ميشود و نشان از آن داد که با برداشت آب گرم از مخزن لايه بندي حرارتي به شدت از بين ميرود و دليل آن، اختلاط آب گرم و سرد در حين برداشت است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :52

  عنوان مقاله : بهینه سازی طراحي همزن در مخازن ليچينگ داراي همزن مکانيکي توسط CFD
  موضوع مقاله :دینامیک سیالات محاسباتی، طراحی مکانیکی
  خلاصه مقاله :فرآيند ليچينگ يکي از فرآيندهاي کليدي فرآوري سنگ معدن مي¬باشد. ليچينگ فرآيندي نفوذي بوده و ميزان انجام آن به غلظت، درجه حرارت، سطح کل جامد و شدت نفوذ از ميان لايه محلول چسبيده به سطح جامد بستگي دارد. در نتیجه مخلوط نمودن و بهمزدن دوغاب داراي اهميتي اساسي در اين فرآيند مي¬باشد. زيرا همزدن باعث کم شدن ضخامت لايه نفوذ و در نتيجه بهبود شدت ليچينگ مي¬گردد. در نتيجه موفقيت بعضي از مراحل پروسس وابستگی زیادی به چگونگي بهمزدن و مخلوط کردن سيال دارد. در اين تحقیق طراحي همزن مکانيکي در مخازن ليچينگ از نظر تحلیلی بیان گردیده و نتایح با توجه به محاسبات CFD مورد مقایسه قرار می گیرند. در نهایت سازگاری خوبی میان این نتایج مشاهده شده است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :60

  عنوان مقاله :شبيه سازی عمليات حرارتی فولاد 4340 با استفاده از نرم افزار AC3
  موضوع مقاله :ساخت و توليدعمليات حرارتی
  خلاصه مقاله :در اين مقاله به شبيه سازی عمليات حرارتی با استفاده از نرم افزار AC3 پرداخته شده است. در ابتدا پس از معرفی فولاد 4340 به بررسی عمليات حرارتی استاندارد آن پرداخته شده است. سپس ابتدا به شبيه سازی اثر تغيير درصد منگنز و اندازه دانه بر نمودار CCT می پردازيم، در ادامه اثر هندسه، نوع و سرعت ماده خنک کننده، دما و زمان باز پخت، بر سختی با استفاده از نرم افزار شبيه سازی می شود. در پايان به منظور صحت سنجی نتايج ارايه شده در شبيه سازی ها، سختی پس از بازگشت را در شبيه سازی با نتايج آزمايشگاهی ارايه شده بدين منظور مقايسه می نماييم.
  نمره کسب شده از 110 نمره :59

  عنوان مقاله :ارزیابی و بررسی مزیت های نسبی روشهای مختلف بهينه سازي مصرف انرژي در ساختمان متناسب با نوع کاربری
  موضوع مقاله :بهينه سازي مصرف انرژي
  خلاصه مقاله : مصرف روز افزون انرژي حاصل از سوختهاي فسيلي بواسطه انتشار آلاينده هاي‎ حاصل از احتراق سوختهاي فسيلي و افزايش دي اكسيد كربن در اتمسفر و پيامدهاي ناشي از آن، محدوديت منابع فسيلي، غيرقابل تجديدپذير بودن اين منابع و پيش بيني افزايش قيمتها موجب گرديده است تا سياست گذاران و برنامه‎ريزان بخش انرژي، سياست بهينه سازي مصرف انرزي را در رئوس برنامه‎هاي كاري خود قرار دهند. با توجه به اينكه بخش عمده فعاليت هاي بشري در داخل ساختمان ها انجام مي شود، ايجاد شرايط مطلوب زيست محيطي در داخل ساختمان ها از اهميت خاصي برخوردار است. از مهمترين شرايط داخلي ساختمان ها تهيه گرمايش ، سرمايش ، تهويه مطبوع و روشنایی مناسب با توجه به نوع فعاليت ها است. مصرف ساليانه انرژي در ايران معادل 80 ميليون تن نفت مي باشد که از اين مقدار، سهم انرژي كه براي گرمايش، سرمايش، روشنايي فضاي كاري و خانه ها مصرف مي شود، حدود يك سوم مصرف انرژي را تشكيل مي دهد. آمار نشان مي دهد که رشد مصرف برق در ساختمان ها 17 درصد در سال بوده است. براي پاسخگويي به اين نياز روزافزون، تلاش هاي بسياري براي ايجاد ظرفيت هاي جديد توليد انرژي از جمله نيروگاههاي متعدد برق صورت گرفته است. اما مسئله راه حل ديگري نيز دارد و آن بهبود بازده مصرف انرژي است. در این مقاله روشهای مختلف بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ( نصب عایق کاری ،استفاده از مصالح مناسب، عایق کاری لوله کشی، استفاده از آبگرمکن خورشیدی، استفاده از بخاری کم مصرف، استفاده از شیر ترموستاتیک، نصب پنجره دوجداره، استفاده از مشعل پربازده، استفاده از سیستم های کنترل هوشمند، استفاده از نوار درزگیر، نصب عایق حرارتی دیگ و منابع آب گرم،نصب دمپر دودکش) برحسب موقعیت و جایگاه استفاده از روشهای بهینه سازی بر حسب شرایط ساختمان(در حال احداث یا مورد بهره برداری) و مزیت های نسبی روشها با یکدیگر مقایسه می شوند.
  نمره کسب شده از 110 نمره :42

  عنوان مقاله :بررسی راهکارهای کاهش آب مصرفی در کارخانه قند شازند
  موضوع مقاله :بهینه سازی مصرف آب در صنعت
  خلاصه مقاله :بالا بودن مصرف آب مصرفي و بار آلودگي پساب توليدي در صنايع قند و اهميتي که وزارت صنايع، سازمان حفاظت محيط زيست و نهادهاي ديگر براي کاهش مصرف آب و بار آلودگي پساب خروجي قائل است، اهميت مورد مميزي و کاهش مصرف آب را در صنايع قند نشان مي دهد. طي سال هاي اخیر در کارخانجات قند ایران اقداماتي در جهت کاهش مصرف آب صورت گرفته است. در کارخانه قند شازند، با بررسی مصرف آب و ارائه راهکارهای مناسبی می توان مصرف آب تازه در دوران بهره برداری چغندر به ازای 680 تن چغندر متوسط مصرفی را از 2298 متر مکعب در روز به 1200 متر مکعب درروز به میزان 8/47 درصد کاهش داد. این کاهش علاوه بر کنترل آب تازه مصرفی موجب کاهش پساب خروجی کارخانه در عملیات تصفیه فاضلاب می گردد.
  نمره کسب شده از 110 نمره :48

  عنوان مقاله :برخورد جت متلاطم با استوانه درحالات مختلف
  موضوع مقاله :برخورد جت متلاطم با استوانه درحالات مختلف برای بررسی تمیزکاری مبدل های حرارتی
  خلاصه مقاله :در اين مقاله برخورد جت با دو استوانه كه در يك رديف قرار نگرفته است مورد بررسي قرار ميگيرد هدف بررسي نحوة برخورد جت در استوانة جلويي و انحراف آن و برخورد به استوانة دوم است اين مسأله از نظر تميز كاري مبدلهاي حرارتي مهم است براي تحليل مسأله از نرمافزار Fluent استفاده شده است اساس كار اين نرمافزار روش حجم محدود است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :45

  عنوان مقاله :تعيين ميزان انتقال حرارت در شعلههاي برخوردي
  موضوع مقاله :سوخت و احتراق
  خلاصه مقاله :انتقال حرارت هدف اصلي شعلههاي برخوردي صنعتي ميباشد. براي تعيين ميزان انتقال حرارت ضريب انتقال حرارت جابجايي يا ميزان شار حرارتي به ديواره بايد معلوم باشد. تجربه نشان داده است پارامترهاي زيادي در فرايند برخورد جت تاثير دارند. مهمترين آنها شكل هندسي است كه شامل شكل و جهت ديواره نسبت به مشعل است. همچنين شرايطي كه تعيين كننده اهميت مكانيزمهاي انتقال حرارتند كه شامل تركيبات اكسيد كننده، تركيبات سوخت، نسبت تعادل و عدد رينولدز در خروجي نازل ميباشد. شرايط ديگري شامل طراحي مشعل، محل مشعل نسبت به ديواره و مشخصههاي ديواره شامل ابعاد، تركيب مواد، پوشش يا رفتار سطح ديواره و دماي آن ميباشد. بنابراين تعيين ضريب انتقال حرارت يا شار حرارتي در شعلههاي برخوردي موضوع پيچيدهاي بوده و نياز به كارگيري مفاهيم فيزيكي، رياضي و تجربي دارد. در اين مقاله روابط تحليلي و تجربي گزارش شده و پارامترهاي مختلف بررسي ميشود.
  نمره کسب شده از 110 نمره :71

  عنوان مقاله :طراحي و ساخت موتور ميكرو ونكل باتكنولوژيMEMS
  موضوع مقاله :طراحي و ساخت موتور ميكرو ونكل باتكنولوژيMEMS
  خلاصه مقاله :سوختهاي هيدروكربني انرژي بيشتري در مقايسه با باتريها نسبت به وزن توليد ميكنند.تحقيقي در دانشگاه بيرمنگهام براي متحول ساختن باتريها با جايگزين ردن ميكروموتور انجام شده است.اين تحقيق از دو مرحله تشكيل يافته است:مرحله اول ساخت يك موتور برودتي با سوخت co2 ودر مرحله دوم تبديل اين موتور به يك ميكرو موتور احتراقي.در اين مقاله بيشتر به شرح و بحث درباره مرحله اول –ساخت يك ميكروموتور ونكل با مبنا قرار دادن موتور co2 - ميپردازيم.موتور برودتي طراحي شده مطابق با سيكل كارنو كار ميكند.در آناليز طراحي براي هر دو موتور برودتي و احتراقي براي اطمينان از تحمل فشار و عدم نشتي در مخزن سوخت از روش فاينايت المنت بهرهمند شدهايم.
  نمره کسب شده از 110 نمره :45

  عنوان مقاله :آناليز سه بعدي جريانهاي عبوري از بازياب حرارتي موتور استرلينگ
  موضوع مقاله :آناليز سه بعدي جريانهاي عبوري از بازياب حرارتي موتور استرلينگ
  خلاصه مقاله :آناليز سه بعدي جريانهاي عبوري از بازياب حرارتي موتور استرلينگ
  نمره کسب شده از 110 نمره :66

  عنوان مقاله :Polynomial Model for Fatigue Life Estimation of Composite Materials using Singular Variable Decomposition Technique
  موضوع مقاله :Polynomial Model for Fatigue Life Estimation of Composite Materials using Singular Variable Decomposition Technique
  خلاصه مقاله :Abstract To propose a comprehensive model to predict the fatigue life of composite structures under dynamic loading has always been a challenging problem. In this study an attempt has been made to develop a polynomial model by utilization of experimental data together with SVD technique to estimate the fatigue life of composite materials.
  نمره کسب شده از 110 نمره :65

  عنوان مقاله :شبیه سازی و آنالیز ارتعاشی خودرو جهت بهینه یابی المانهای متعلق به سیستم تعلیق بر اساس معیارهای راحتی و پایداری جاده ای
  موضوع مقاله :شبیه سازی و آنالیز ارتعاشی خودرو جهت بهینه یابی المانهای متعلق به سیستم تعلیق بر اساس معیارهای راحتی و پایداری جاده ای
  خلاصه مقاله :احساسي كه سرنشين درون يك خودروي در حال حركت دارد، نشاندهنده راحتي يا عدم راحتي اوست . اين احساس به ارتعاشات وارده بر سرنشين و همچنين عكسالعمل انسان به ارتعاشات وارده بر بدن مربوط ميشود. بنابراين بررسي خودرو از لحاظ راحتي سفر، كمكردن و محدودكردن ارتعاشات خودرو و در نتيجه كاهش ارتعاشات وارده بر سرنشينان از مسائل مهم و ضروری جهت افزایش کیفی محصولات در صنعت خودرو سازی می باشد.
  نمره کسب شده از 110 نمره :76

  عنوان مقاله :بهبود راحتی سفر با استفاده از کنترلر فازی
  موضوع مقاله :کنترل ارتعاشات عمودی خودرو به عنوان یک سیسستم دینامیکی غیر خطی با استفاده از کنترلر فازی، همچنین افزایش خوش فرمانی خودرو
  خلاصه مقاله :در اين مقاله از يک کنترلر فازي براي کنترل ارتعاشات عمودي سيستم تعليق فعال خودرو استفاده شده است. اين سيستم در راحتي سرنشين خودرو اهميت بسياري دارد. بدين منظور از يک مدل4 /1 خودرو براي مدلسازي و شبيهسازي استفاده شده است. به علاوه از دو نوع مدل جاده براي شبيهسازي ناهمواريهاي جاده که عامل اصلي ارتعاشات خودرو ميباشد استفاده شده است. مدل اغتشاش سفيد براي شبيهسازي يک جاده پر دست انداز به کار رفته است. اين شبيهسازي در محيط نرمافزار سيمولينك و با استفاده از جعبه ابزار منطق فازي در بسته نرمافزاري MATLAB انجام گرفته است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :62

  عنوان مقاله :کنترل نسبت لغزش ترمز ABS با استفاده از کنترل مود لغزشي
  موضوع مقاله :کنترل
  خلاصه مقاله :طراحي کنترل کننده مود لغزشي به هدف کنترل لغزش چرخ، در اين مقاله مورد بررسي قرار گرفته است. هدف مورد کنترل در اينجا، تعقيب ورودي مرجع لغزش چرخ، ميباشد. بواسطه استفاده از اندازهگيريهاي نيروي تاير با استفاده از مشاهدهگرها، نشان داده شده است که کنترل کننده مود لغزشي قادر است هر مقدار ورودي مرجع لغزش چرخ، را تعقيب نمايد. استراتژي کنترلي که مورد بررسي قرار گرفته است، بر مبناي يک صفحه لغزشي است که تنها شامل خطاي بين مقدار ورودي مرجع لغزش چرخ،و لغزش واقعي چرخ، ميباشد. استراتژي طراحي نوسانات پيوسته را به شکل تابع اشباع به کار ميبرد تا نواسانات پاسخ سيستم را کاهش دهد. شبيهسازيهايي براي نشان دادن تاثير کنترل کننده مود لغزشي پيشنهادي انجام شده است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :67

  عنوان مقاله :تحليل استاتيكي تير پيزوالکتريک باي¬مورف و يوني¬مورف براي شرايط مرزي مختلف در حالات حسگري و عملگري
  موضوع مقاله :مواد هوشمند- پیزوالکتریک ها
  خلاصه مقاله :با توجه به استفاده روزافزون از حسگرها و عملگر ¬هاي پيزوالکتريک در سازه¬هاي هوشمند، بررسي آنها از ديدگاههاي مختلفي مانند تغيير شکل استاتيکي، تغيير شکل ديناميکي و تحليل فرکانسي به منظور انتخاب حسگر و محرک مناسب ضروري به نظر مي¬رسد. در اين مقاله، به بررسي استاتيکي تيرهاي پيزوالکتريک باي¬مورف و يوني¬مورف در دو حالت حسگري و عملگري پرداخته شده و روابط حاکم بر اين تير¬ها استخراج شده¬است. براي استخراج معادلات از روش انرژي و ريلي ريتز استفاده شده و تغيير مکان تير براي شرايط مرزي مختلف، تحت نيروهاي اعمالي محاسبه شده است. براي محاسبه ولتاژ بوجود آمده در تير از عبارت جابجايي الکتريکي انتگرال گرفته تا بار الکتريکي بدست آيد. در اين ميان تاثير پارامترهايي چون ضخامت و طول لايه¬ها، نوع مواد سازنده، نيرو و ولتاژ اعمالي بررسي شده¬است. مزيت روش ارائه شده قابليت تعميم براي تيرهاي چند لايه مي¬باشد. در نهايت نتايج بدست آمده از حل تحليلي با نتايج نرم افزار مقايسه شده¬است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :67

  عنوان مقاله :تحليل ديناميکي تير پيزوالکتريک باي¬مورف و يوني¬مورف در حالات حسگري و عملگري
  موضوع مقاله : دینامیک و ارتعاشات
  خلاصه مقاله :با توجه به استفاده روزافزون از مواد پيزوالکتريک در زمينه¬هاي مختلف مانند کنترل شکل سازه¬ها، تشخيص عيوب سازه¬ها، کنترل فعال ارتعاشات و استفاده در شتاب سنج هاي پيزوالکتريک بررسي آنها از ديدگاههاي مختلفي مانند تغيير شکل استاتيکي، تغيير شکل ديناميکي و تحليل فرکانسي ضروري به نظر مي¬رسد. در اين مقاله، به بررسي ديناميکي تيرهاي پيزوالکتريک باي¬مورف و يوني¬مورف در دو حالت حسگري و عملگري پرداخته شده و با استفاده از روش آناليز مودال، تغيير مکان تير پيزوالکتريک به تحريک¬هاي خارجي (نيرو و ولتاژ اعمالي) به دست آمده¬است و همچنين با استفاده از روش مودهاي فرضي به تحليل تير به همراه تکه¬هاي پيزوالکتريک پرداخته شده¬است. در اين ميان تاثير پارامترهايي چون ضخامت و طول لايه¬ها، نوع مواد سازنده، نيرو و ولتاژ اعمالي بررسي شده¬است. مزيت روش ارائه شده قابليت تعميم براي تيرهاي چند لايه و انواع شرايط مرزي مي¬باشد. در نهايت نتايج بدست آمده از حل تحليلي با نتايج نرم افزار مقايسه شده¬است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :68

  عنوان مقاله :بررسي ميزان جابجايي فاز سيال در ديسكهاي بين مهره اي بر مبناي مدل پروالاستيك جهت استخراج شاخص تغذيه بافت
  موضوع مقاله :بيومكانيك
  خلاصه مقاله :پيرو مطالعات مكانيك بيولوژيك به عنوان يكي از زير ساختارهاي علوم مهندسي بافت، در اين مقاله در راستاي تكميل مدلسازي سه فازي پروالاستيك ديسكهاي بين مهره اي، ميزان جابجايي فاز سيال در اين بافت نرم جهت استخراج شاخص تغذيه، مطالعه گرديده است. به همين منظور پس از معرفي مقدماتي آناتوميكي ديسكهاي بين مهره اي، بر مبناي تئوري محيطهاي متخلخل، اصول مكانيك محيطهاي پيوسته و قانون دارسي بخشي از فرمول بندي حاكم بر محيط متخلخل اشباع شده ديسكهاي بين مهره اي استخراج و به تبع آن با نرم افزار متلب حل گرديده است. سپس با استخراج دو پارامتر جابجايي سيال در واحد زمان و سيكل بارگذاري، شاخص تغذيه ديسك تبيين گرديده است. نتايج مبين بيشينه شدن مقدار شاخص تغذيه ديسك در بازه زماني حدود 4 ساعت پس از بارگذاري متناوب (حالت مابين نشستن و ايستادن) مي باشد. در نهايت نحوه ارتباط ميزان شاخص تغذيه به عنوان يكي از فاكتورهاي مهم مهندسي بافت با افزايش تنش مكانيكي در محدوده مجاز، از مهمترين دستاوردهاي مدل محسوب ميشود
  نمره کسب شده از 110 نمره :76

  عنوان مقاله :طراحي بهينه فنرهاي شمش (تخت) کامپوزیتی با استفاده از الگوريتم ژنتيك
  موضوع مقاله :
  خلاصه مقاله :در این مقاله بهینه سازی طراحی فنرهای شمش کامپوزیتی با استفاده از الگوريتم ژنتيك(GA ) ارائه شده است. فنرها از اجزاء اصلی سیستم تعلیق در خودروها می باشند که برای کاهش ضربه ناشی از دست اندازها و تصادفات و ایجاد یک حرکت راحت لازم هستند. فنر تخت یک عضو قابل اطمینان در سیستم تعلیق بشمار میرود که با چیدن نوارهای فولادی روی یکدیگر تشکیل می شود بگونه ای که هر لایه از لایه زیری خود طویل تر است، در نتیجه ضخامت فنر در وسط زیاد ودر انتها کم می شود، که به همین جهت تحت بارهای خمشی تقریبا تنش یکسانی در طول فنر ایجاد می شود. از آنجایی که می بایست این نوارهای فولادی دارای دو ویژگی مقاومت بالا و جاذب انرژی باشند لذا بکار بردن مواد کامپوزیت که دارای کرنش الاستیک بالاتری هستند (یعنی می توانند تنشهای بالا را بدون تغییر شکل پسماند تحمل کنند)مناسب تر و ایده آل تر بنظر می رسد زیرا از آنجایی که وزن مواد کامپوزیت 50 تا 70 درصد کمتر از انواع فولاد در ابعاد یکسان می باشد و نسبت عمر مواد کامپوزیت تا 5/1 برابر عمر انواع فولادی می باشد و همچنین کامپوزیتها تخریب آرام و قابل تشخیص دارند.در این مقاله با استفاده از روش(GA ) ، مناسب ترين ساختار فنرهاي تخت فولادی و کامپوزیتی محاسبه شده است كه حداقل وزن را با مقاومت و سختي كافي دارا مي باشند. همچنین در این طراحی كاهش 6/75 درصدي وزن با جایگزینی فنر مركب تك لايه اي با فنر 7 لايه فولادی حاصل می گردد.
  نمره کسب شده از 110 نمره :77

  عنوان مقاله :بررسي تاثير استفاده از نازلهاي اتوماتيك به جاي با نازلهاي معمولي در جايگاههاي عرضه سوخت بر ميزان صرفه جويي در مصرف سوختهاي مايع(بنزين و گازوئيل)
  موضوع مقاله :اقتصاد سوخت
  خلاصه مقاله : در حال حاضر اكثريت قريب به اتفاق جايگاه هاي عرضه سوخت داراي نازلهاي معمولي بوده در صورتيكه امروزه اكثريت جايگاه هاي توزيع سوخت كشورهاي پيشرفته مجهز به نازل اتوماتيك مي باشند. نازل اتوماتيك، نازلي است كه در هنگام پر شدن باك خودرو به صورت اتوماتيك جريان سوخت به داخل باك را قطع نمايد. استفاده از نازلهاي اتوماتيك مي تواند تاثير زيادي در كاهش سر ريز در حين سوختگيري داشته باشد. در اين مقاله بر اساس آمار موجود سعي شده است تا صرفه جويي اقتصادي ناشي از کاربرد نازلهاي اتوماتيک براورد شود.
  نمره کسب شده از 110 نمره :34

  عنوان مقاله :بهینه سازی( چند هدفی) ابعادی ودینامیکی جعبه دنده خودرو با استفاده ازمنحنی پارتو و آلگوریتم ژنتیک
  موضوع مقاله :بهینه سازی( چند هدفی) ابعادی ودینامیکی جعبه دنده خودرو با استفاده ازمنحنی پارتو و آلگوریتم ژنتیک
  خلاصه مقاله :گرايش روزافزون بازار مصرف خودرو به خودروهاي كوچك و كم مصرف كه ناشي از ملاحظات اقتصادي، جمعيتي و زيستمحيطي است طراحان خودرو را وا داشته است تا تلاش مستمري را براي كاهش ابعاد اجزاء مختلف خودرو آغاز كنند. در اين بين بهينهسازي ابعادي جعبه دنده، به علت پيچيدگي ساختار آن و بدليل محدوديتهاي متعدد ديناميكي و مقاومت مصالحي كه در تعيين ابعاد قطعات تشكيلدهنده آن وجود دارد، از دشواري خاصي برخوردار است
  نمره کسب شده از 110 نمره :70

  عنوان مقاله :حل معادلات هایزنبرگ براي پتانسيل درجه چهارم
  موضوع مقاله :حل معادلات هایزنبرگ براي پتانسيل درجه چهارم
  خلاصه مقاله :دراين مقاله بحث تونل زني را كه در فيزيك بسيار مورد بررسي قرار گرفته است را در حضور نيروي اتلافي با استفاده از پتانسيل مرتبهي چهارم و با استفاده از معادلات هايزنبرگ مورد بررسي قرار دادهايم.
  نمره کسب شده از 110 نمره :64

  عنوان مقاله :نيروي ديناميكي غير خطي يك جفت چرخدنده ساده باسختي زمان متغير و پس زني برمبناي روش بالانس هارمونيك افزايشي
  موضوع مقاله :نيروي ديناميكي غير خطي يك جفت چرخدنده ساده باسختي زمان متغير و پس زني برمبناي روش بالانس هارمونيك افزايشي
  خلاصه مقاله :دراين مقاله روش بالانس هارمونيك افزايشي (IHBM) شرح داده شده است تا نيروي ديناميكي غير خطي يك جفت چرخدنده ساده را تحليل كند و چند نتيجه جديد نيز بدست آمده است . در ابتدا براي يك جفت چرخدنده ساده مدلي ديناميكي ترتيب داده مي شود كه شامل پس زني ، سختي با زمان متغير و خطاي انتقال پايدار مي باشد. در اين روش محاسبات با استفاده از سري فوريه انجام شده و اشكال عمومي جوابهاي متناوب پيدامي شود، كه براي بدست آوردن راه حل ها بادقت بالا مفيد است و تفاوت بين جوابهاي تكراري هارمونيك چند رديفه و يك رديفه راتحليل مي كند. سپس تاثيرات هارمونيك چند رديفه روي انواع جوابهاي متناوب نيز با IHBM بررسي شده ، همچنين در مقايسه با راه حل هاي عددي، اعتبار و صحت روش پيشنهادي نشان داده مي شود. در ادامه اثر نسبت ضربه گيري و دامنه تحريك روي منحنيهاي جوابهاي تكراري بررسي مي شود. در نهايت اطلاعات مفيدي براي تحليل و يا كنترل ديناميکي سيستم چرخدنده ارائه مي شود.
  نمره کسب شده از 110 نمره :73

  عنوان مقاله :بـررسي مقـاومت تماسي وسختي شکست باآزمايشهاي باردهي توسط غلتک هاي
  موضوع مقاله :بـررسي مقـاومت تماسي وسختي شکست باآزمايشهاي باردهي توسط غلتک هاي
  خلاصه مقاله :شمشهاي توپر با نيروهاي متمرکز شده از طريق غلتک هايي که براي آزمايش نمونه ها اختصاص داده شده اند براي تعيين مقاومت و سختي شکست تحت باردهي تماسي به کار گرفته مي شوند.در اين مقاله روش آزمايش شرح داده مي شود و راه حلهايي براي محاسبه تنش، ضريب شدت تنش(k) و جمله تنش T- گزارش خواهد شد. نتايج آزمايش براي مقاومت تماسي جمع آوري کرده مي شوند. براي بيشتر مواد مورد آزمايش قرار گرفته، مقاومت هاي تماسي اندازه گيري شده نشان داد که تابع توزيع نمونه هاي ويبول در مقايسه با آن 4 نقطه در آزمايشات خمشي به شدت کاهش پيدا کرد. اثر اين مهم اين است که شيب شدت تنش نزديک ناحيه تماسي(ناحيه هرتزين) زياد است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :55

  عنوان مقاله : تابع موج در حضور نيروي اتلافي متناسب با سرعت
  موضوع مقاله : تابع موج در حضور نيروي اتلافي متناسب با سرعت
  خلاصه مقاله :روشي كه برای یافتن تابع موج حرکت یک ذره در محیط لزج وجود دارد آن است كه در آن نیروی اصطکاک با سرعت متناسب است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :70

  عنوان مقاله : تابع موج در حضور نيروي اتلافي متناسب با مجذور سرعت
  موضوع مقاله : تابع موج در حضور نيروي اتلافي متناسب با مجذور سرعت
  خلاصه مقاله :در اين مقاله ميخواهيم تابع موج را در حضور نيروي اتلافي متناسب با مربع سرعت مورد بررسي قرار دهيم.
  نمره کسب شده از 110 نمره :65

  عنوان مقاله : بررسي منبع حرارتي ميكروسكوپ از ديدگاه مكانيك كوانتومي با استفاده از نيروهاي اتلافي
  موضوع مقاله : بررسي منبع حرارتي ميكروسكوپ از ديدگاه مكانيك كوانتومي با استفاده از نيروهاي اتلافي
  خلاصه مقاله :در اين مقاله ميخواهيم تابع موج را در حضور نيروي اتلافي متناسب با مربع سرعت مورد بررسي قرار دهيم.
  نمره کسب شده از 110 نمره :76

  عنوان مقاله :مطالعهي نمودار حالت پايهي نردبان فرومغناطيس ناهمسانگرد
  موضوع مقاله :مطالعهي نمودار حالت پايهي نردبان فرومغناطيس ناهمسانگرد
  خلاصه مقاله :نمودار فاز حالت پايهي نردبان اسپيني دو-پا با پاهاي فرومغناطيس ناهمسانگرد در حضور ميدان مغناطيسي عرضي مطالعه شده است. تكنيك قطري سازي دقيق به كار رفته است. در حالتي كه جفتيدگي بين پاها از نوع پادفرومغناطيس است دو گذار فاز كوانتومي تشخيص دادهشدهاست.
  نمره کسب شده از 110 نمره :85

  عنوان مقاله :محاسبهي معادله ديفرانسيل حاكم برويژه توابع انرژي سيم كوانتومي سه بعدي با سطح مقطع متغيير
  موضوع مقاله :محاسبهي معادله ديفرانسيل حاكم برويژه توابع انرژي سيم كوانتومي سه بعدي با سطح مقطع متغيير
  خلاصه مقاله :در اين مقاله ميخواهيم معادله ديفرانسيل حاكم بر ويژه توابع انرژي را براي سيمهاي كوانتومي سه بعدي با سطح مقطع متغيير در حالتي كه سطح مقطع سيم كوانتومي حول صفحهي متقارن ميباشد را به دست آوريم و نحوهي وابستگي معادلهي فوق را به شعاع متغيير سيم كوانتومي را به دست آوريم.
  نمره کسب شده از 110 نمره :94

  عنوان مقاله :اثر تغییر جهت و اندازه سرعت حرکت دیواره درجابجایی توام در محفظه
  موضوع مقاله :بررسی انتقال حرارت و رفتار سیال در یک محفظه
  خلاصه مقاله :در این مقاله جریان جابجایی توام سیال در داخل محفظه ای مستطیل شکل با نسبت طول به عرض 5 به صورت عددی مورد بررسی قرار گرفته است. در کلیه حالات همواره دیواره های عمودی محفظه عایق و وجه بالایی محفظه به صورت دیواره سرد و وجه پایین محفظه به صورت دیواره ای گرم، در نظر گرفته شده است. به منظور بررسی اثر تغییر جهت لغزش دیواره ها بر رفتار سیال، دیواره های افقی محفظه را در حالات مختلف به چپ یا راست لغزانده و در هر حالت با تغییرعدد ریچاردسون رفتار سیال را مورد بررسی قرار داده ایم. همچنین در ادامه در حالیکه شدت جریانهای جابجایی آزاد در قالب عدد گراشف ثابت است، با تغییر عدد ریچاردسون سرعت حرکت دیواره در رفتار سیال بررسی می شود. نتایج در قالب خطوط جریان و همدما و نرخ انتقال حرارت ارائه شده است.
  نمره کسب شده از 110 نمره :88

  عنوان مقاله :فناوري موتورهاي ديزلي سبك در مقايسه با موتورهاي بنزيني
  موضوع مقاله :فناوري موتورهاي ديزلي سبك در مقايسه با موتورهاي بنزيني
  خلاصه مقاله :توسعه و تكامل خودروهاي ديزلي كه امروزه بنام خودروهاي ديزلي سبز يا پاك معروف هستند مرهون پيشرفت در فناوري پيشرفته احتراق رقيق، فناوري پالايش اگزوز و فناوري تهيه سوخت ديزل مناسب ميباشد. بر اساس مطالعاتي كه انجام گرفته تبديل خودروهاي سبك به ديزل راهي براي كاهش نشر آلايندههاي گلخانهاي ميباشد.
  نمره کسب شده از 110 نمره :38

  عنوان مقاله :بهينه سازي رفتار ارتعاشي خودروهاي سواري با استفاده از الگوريتم ژنتيك و مدل نيمه خودرو
  موضوع مقاله :ارتعاشات
  خلاصه مقاله :امروزه بهينه سازي وضعيت ارتعاشي خودرو براي تامين راحتي سرنشينان و هدايت بهتر خودرو با تكيه بر به حداقل رساندن ارتعاشات وارد به بدنه مورد توجه ويژه طراحان سيستمهاي تعليق خودرو قرار دارد. در اين مقاله با مد نظر قرار دادن اصل بهينه سازي بر مينيمم كردن دامنه ارتعاشات قائم در هريك از چرخهاي جلو و عقب و نيروي وارد بر سرنشينان ، از مدل نيمه خودرو تحت وروديهاي مختلف استفاده شده است. براي اين منظور از الگوريتم ژنتيك براي مينيمم كردن تابع برازش مربوطه استفاده شده  5 کاربر مقابل از .:SAYED:. عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  برای تشکر از نویسنده روی کلیک کنید .  

 2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  محل سکونت
  Advertising world
  نوشته ها
  Many
   


کلمات کلیدی این موضوع