نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
 1. #1


  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  محل سکونت
  شیراز
  شماره عضویت
  45461
  میانگین پست در روز
  0.34
  علایق
  تاریخ_اینترنت
  شغل و حرفه
  تعمیر موبایل
  نوشته ها
  473
  تشکر
  649
  تشکر شده 102 بار در 74 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 5 تاپیک


  P30Parsi

  پیش فرض سرانجام دختران محمد رضا شاه پهلوي

  محمدرضا شاه پهلوي در خلال ازدواجهاي خود داراي 3 دختر به نامهاي شهناز، فرحناز و ليلا شد. شهناز از ازدواج اول او و فرحناز و ليلا از ازدواج سوم او بودند.آنها به دليل سن و سال پايين و حضور عمه هاي قدرتمند چندان مجالي براي عرض اندام در دربار نيافتند. تولد شهناز پهلوي (در آبان سال 1319ش) با خشم و ناراحتي خاندان پهلوي توأم شد. چرا كه اين خانواده براي به دنيا آمدن فرزند پسري كه جانشين و وليعهد محمدرضا پهلوي باشد نقشه ها كشيده بودند. در اين ميان رضاشاه، بزرگ خانواده پهلوي، كسي كه در تمام مدت حضور ملكه فوزيه در ايران سعي كرده بود با توجهات ويژه دل او را به دست آورد، پس از شنيدن اين خبر خشمگين شد و از فرط عصبانيت تمام وسايل روي ميز دفترش را با عصا به پايين پرت كرد! او از آن زمان كمتر به فوزيه توجه كرد و اعضاي خانواده پهلوي علي الخصوص تاج الملوك از در ناسازگاري با فوزيه برآمدند. تا اينكه فوزيه ايران را ترك نمود و سال بعد به دليل پافشاري فوزيه، دربار ايران ناچار شد طلاق او را صادر كند. (1326) از اين پس شهناز كه از يك سو از محبت مادر جدا شده بود و از سوي ديگر پدر را به دليل مشغله و خوشگذراني در كنار خود نداشت تنها شد. روابط او با عمه ها و مادربزرگش چندان گرم نبود. چرا كه از يك طرف آنها را براي رفتن مادرش مقصر مي دانست و از طرف ديگر از همان ابتداي تولد از آنها محبتي نديده بود. در نهايت به دليل دلتنگي هاي شهناز قرار شد كه جهت تحصيل به يك مدرسه و سپس كالجي در اروپا فرستاده شود. او از سن ده سالگي با ثريا به عنوان نامادري روبه رو گشت، با تمام تلاشهاي ثريا هرگز با او از در دوستي درنيامد ، تنها پس از كودتاي 1332 حاضر به بازگشت به ايران شد. اندكي بعد به خواست شاه در سال 1335 به عقد اردشير زاهدي پسر فضل الله زاهدي عامل كودتاي 1332 درآمد. پس از به دنيا آمدن تنها فرزندشان مهناز در سال 1337، به سبب عياشي اردشير زاهدي، شهناز شاهزاده تنهاي دربار به تنگ آمده و تنها با دخترش در حصارك ساكن گشت و به تدريج به مواد مخدر (ال. اس. دي) روي آورد. وي در سال 1343ش پس از فوت سرلشكر فضل الله زاهدي از اردشير زاهدي جدا شد و به زندگي هيپي گري و كولي وار رو آورد. پس از مدتي به سويس رفت. در آنجا با خسرو جهانباني فرزند سپهبد جهانباني كه مشغول تحصيل در رشته نقاشي و يك هيپي تمام عيار بود آشنا گشت و اندكي بعد بدون اجازه دربار با او ازدواج كرد. وي سالها پس از به دنيا آمدن دختر دوم فوزيه و پسرش كيخسرو در آنجا ماند تا اينكه به وساطت فرح ديبا بخشيده شده و به ايران آمد. شهناز پيش از انقلاب به مذهب رو آورد و نام خود را به هاجر تغيير داد. وي از آن به بعد با روسري در مجالس خصوصي شركت مي كرد. شاه در روزهاي آخر حيات مايملك خود را بين فرزندانش تقسيم كرد به ميزان هشت درصد از ارث خود را به شهناز بخشيد و دو درصد را به فرزندش (مهناز) داد و جمعاً ده درصد از ارث شاه به آنها رسيد. ولي شهناز كه پس از فوت پدرش به تقسيم بندي ارث واقف شد و دانست كه به او حدود هفت درصد كمتر از فرحناز و ليلا داده اند به دادگاه فرانسه شكايت برد. مع ذلك با همان ميزان هشت درصد صاحب پول و ملك زيادي شد كه خود شوهر و فرزندانش بتوانند به راحتي در پاريس زندگي كنند. او از سياست به كلي دور بود و راحتي خود را در آزادي از قيودات دربار و سياست و توطئه بازي به شمار مي آورد.

  فرحناز دختر دوم محمدرضاشاه در سال 1341 (اسفند ماه) به دنيا آمد. در ابتدا تحت تعليم مربي سويسي به آموختن زبان فرانسه مشغول شد و سپس در دبستاني در جنب قصر نياوران كه براي خانواده پهلوي و پاره اي از رجال بنا شده بود به تحصيل پرداخت. شانزده ساله بود كه به دليل انقلاب اسلامي ناچار به ترك ايران شد، و در امريكا مشغول به تحصيل گشت. او با سرمايه هنگفتي كه از 15% ارثيه پدرش به دست آورد، سهامدار چند مؤسسه و كارخانه بزرگ امريكا گشت و اكنون به حال تجرد در آمريكا زندگي مي كند. روابط او با عليرضا برادر كوچكترش بهتر از ساير خواهر و برادرها بود.

  ليلا سومين دختر محمدرضا پهلوي و آخرين فرزند او و فرح پهلوي است كه درسال 1349 (فروردين) در كاخ نياوران به دنيا آمد و تحت تربيت معلم و دايه سويسي قرار گرفت. هشت ساله بود كه با والدينش به حالت تبعيد از ايران خارج شد و در طول دوران دربه دري همراه پدر و مادر بود. ده ساله شده بود كه در قاهره در يك مدرسه امريكايي نامنويسي كرد و مدتي بعد براي آنكه ناظر مرگ پدر نباشد راهي اسكندريه شد در آنجا بود كه خبر مرگ پدر را شنيد و به امريكا رفت. او به ناچار تا مدتها مجبور به دوري از مادر بود. وي با وجود داشتن تحصيلات عاليه در رشته ادبيات تطبيقي به شدت افسرده بود و از سردردهاي شديد ميگرن و دردهاي عضلاني رنج مي برد. همين امر باعث شده بود كه گوشه عزلت گزيند و در جمع دوستان حاضر نشود. شكست عشقي او آخرين قطره از اين جام بود كه او را لبريز ساخت و در 31 سالگي دست به خودكشي زد. علت مرگ او را استعمال بيش از حد قرصهاي مسكن و داروهاي قوي بيان كرده اند. او در سال 1988 م در كنار قبر مادربزرگش در پاريس دفن شد.
  5 کاربر مقابل از Ehsan1368 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  برای تشکر از نویسنده روی کلیک کنید .   2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  محل سکونت
  Advertising world
  نوشته ها
  Many
   

 3. #2


  تاریخ عضویت
  Jan 2011
  محل سکونت
  kermanshah
  نام واقعی
  saeed
  شماره عضویت
  49103
  میانگین پست در روز
  0.13
  علایق
  اینترنت و بازی
  شغل و حرفه
  کارمند شرکت مهندسی
  نوشته ها
  172
  تشکر
  15
  تشکر شده 141 بار در 74 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک


  P30Parsi

  پیش فرض

  مرسی ممنون ما را اشنا کردین با زندگینامه اینها


  5 کاربر مقابل از saeedrvd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  برای تشکر از نویسنده روی کلیک کنید .  
  بیا ای ماه شبهای من
  http://www.moonshop.ir