نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
 1. #1


  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  92207
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  2
  تشکر
  0
  تشکر شده 6 بار در 2 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک


  P30Parsi

  پیش فرض مضرات گوشت خوک

  خوك‌ها به خاطر زندگي در جاهاي كثيف و آلوده و تغذيه از انواع مواد كثيف منبع انواع كرم‌هاي مختلف همچون كرم كدو هستند. اين كرم بسيار خطرناك است كه مدت‌هاي زيادي در روده زندگي مي‌كند. ضمن آن كه در بدن خوك مدام رشد مي‌كنند و زماني كه انسان از گوشت آن تغذيه مي‌كند، تخم‌هاي اين كرم وارد جريان خون شده و به اندام‌هاي بدن مي‌رسد. ورود تخم اين كرم به مغز باعث كاهش حافظه، به قلب باعث بروز حمله قلبي، به چشم باعث نابينايي و به كبد باعث آسيب جدي مي‌شود كه حتي ممكن است سيروز كبدي را به همراه داشته باشد. همچنين اگرچه عفونت ناشي از كرم كدو معمولا در روده رخ مي‌دهد ولي در تمام بدن مي‌تواند ايجاد شود و با مصرف گوشت‌هاي خام و نيز گوشت خوك بروز مي‌كند. بيشتر افراد مبتلا علائمي ندارند ولي افرادي كه تخم‌ها در روده آنها قرار گرفته، با نشانه‌هايي چون دردهاي شكمي، اسهال و كاهش اشتها به پزشك مراجعه مي‌كنند. البته بسته به اين كه تخم‌ها در كجاي بدن قرار دارند، علائم بيماري متفاوت است. گاهي براي تشخيص آن نمونه مدفوع، تصويربرداري يا آزمايش خون لازم است.
  كرم كدو انواع مختلف دارد كه نوع «تنيا سوليوم» آن در مغز و عضلات خوك موجود است. اين كرم بزرگ و تخت است در روده زندگي مي‌كند و اندازه‌اش از 5/ 4 تا 9 متر است. بخش‌هاي حامل تخم اين كرم در مدفوع قرار دارند. اين تخم‌ها با ورود به بدن انسان، در بدن او شروع به تخمگذاري و تكثير مي‌كنند، به ديواره روده حمله مي‌كند و از طريق جريان خون به ماهيچه‌هاي اسكلتي و ساير بافت‌هاي بدن مي‌رسد و توليد كيست مي‌كند. كرم كدو يكي از شايع‌ترين عوامل بروز انگل‌هاي مغزي به شمار مي‌رود. اين نوع بيماري انگلي بيش از 50 ميليون نفر را در سطح جهان مبتلا مي‌كند كه عامل اصلي حملات صرع محسوب مي‌شود.
  آلوده شدن روده‌ها يا مغز به اين انگل مراحل مختلف رشد كرم‌ها در زمان مصرف گوشت بستگي دارد. اگر در مرحله نوزادي كرم، فرد گوشت خوك آلوده را مصرف كند، كرم‌ها وارد روده و زماني كه در حالت تخم باشند، وارد معده مي‌شود كه از آن طريق كرم مي‌تواند وارد جريان خون شود و به مغز برسد. اين كرم‌ها از خون عبور مي‌كنند، به بافت مغز وارد مي‌شوند و به بافت مغز يا حفره‌هاي مايع مغزي مي‌چسبند. در اين صورت به شكل ساختارهاي كيست مانندي درمي‌آيند كه مي‌تواند موجب بروز حملات صرع شود. در واقع حضور اين كرم‌ها و انگل‌ها در مغز، فعاليت‌هاي مغزي را از كنترل خارج مي‌كند و صرع رخ مي‌دهد. چنانچه اين انگل‌ها به حفره‌هاي مايع مغزي بچسبند، فرد با علائمي چون سردرد، تهوع، سرگيجه و تغييرات حالت رفتاري مواجه مي‌شود و در موارد پيشرفته صرع بروز مي‌كند. اين علائم اضافه به خاطر مسدود شدن جريان مايع مغزي توسط كرم كدوست. در چنين شرايطي پوشش حفره‌هاي مايع مغزي ملتهب و جريان مايع مسدود مي‌شود و چون اين حفره‌ها سيستم بسته‌اي دارند، انسداد آنها باعث بالا رفتن فشار مغز مي‌شود. فشار بالاي مغزي پمپاژ قلب را بالا مي‌برد تا خون بيشتري به مغز برساند. دراين حالت و در صورتي كه درمان مناسبي صورت نگيرد، قلب قادر به پمپاژ خون كافي به سمت مغز نخواهد بود و اعصاب شروع به مردن مي‌كنند و در نهايت آسيب‌هاي شديدي به مغز وارد مي‌شود.


  7 کاربر مقابل از mahshidsh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  برای تشکر از نویسنده روی کلیک کنید .  

 2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  نوشته ها
  Many