نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
 1. #1

  مدیر سابق

  تاریخ عضویت
  Jun 2009
  شماره عضویت
  10757
  میانگین پست در روز
  0.81
  نوشته ها
  1,556
  تشکر
  4,770
  تشکر شده 1,908 بار در 1,441 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 4 تاپیک
  دستاوردها:
  ایحاد آلبوم تصویرکاربر خونگرمعضو باشگاه 10.000 امتیازی ها


  P30Parsi

  NEW درمان گياهي روماتيسم

  درمان گياهي روماتيسم
  درمقاله قبل با بيماريروماتيسم مفاصل، عوامل ايجاد كننده و علائم آن و نيز برخي راهكارهاي مناسب در جهت كاهش اين بيماري آشنا شده و خوانديم كه زندگي شهرنشيني، رژيم غذايي نامناسب، عدم تحرك كافي، چاقي و آلرژي از مهمترين عوامل افزاينده بيماري روماتيسم ميباشد كه با اندكي تغيير در روند زندگي، رژيم غذايي فاقد چربي و مصرف روغن زيتون و روغن ماهي و نيز جايگزيني غذاهاي حاوي ويتامينe و c نظير سبزيجات برگي، غلات و آجيل به جاي مصرف گوشت، قند، تخم مرغ، كنسرو و ... ميتوان موجب كاهش اين بيماري گرديد. همچنين به نقش گياهان دارويي از قبيل فلفل در درمان اين بيماري اشاره نموديم. اينك قصد داريم به نقش گياهان دارويي ديگري از قبيل زردچوبه، كندر، زنجبيل، گزنه و رزماري در كاهش بيماري رماتيسم مفاصل بپردازيم:
  زردچوبه

  زردچوبه داراي طبع گرم و خشك بوده و اندام مورد استفاده آن ريشه است. اين گياه در كاهش التهابات و درد ناشي از بيماري رماتيسم مفاصل، جلوگيري از بروز بيماريهاي مزمن و حفظ بدن در برابر تركيبات سمّي و مسموميّتها، جلوگيري از رسوب چربي در رگها، درمان و كاهش احتمال وقوع بيماري تصلب شرائين، بهبود كار سيستم تنفسي (حفظ ششها از آلودگي و سموم)، كاهش قند خون، كاهش اختلالات سيستم گوارش، كاهش تومورهاي رَحِمي و تنظيم قاعدگي، كاهش دردهاي مربوط به عدة ماهيانه در خانمها، جلوگيري از بروز سرطان پوست و يرقان، تصفيه و تسهيل جريان خون، تحريك ترشح صفرا و جلوگيري از تشكيل سنگ كيسه صفرا، ضد ويروس، باكتري، قارچ و انگل، كاهش تب، افزايش توليد شير در زنان شيرده و رفع ضعف بينايي مؤثر است.
  مصرف خوراكي

  يك قاشق چايخوري از پودر زردچوبه را در يك فنجان آبجوش دم كرده و سپس از عصارة آن 3 نوبت و در هر نوبت يك قاشق غذاخوري ميل شود.
  نكته

  براي كاهش درد مفاصل ميتوان با استفاده از پودر زردچوبه، مقدار كمي نمك و آب، خميري تهيه و در محل درد بانداژ نمود. همچنين توصيه ميشود كه خانمهاي باردار در طي دوران بارداري و نيز افرادي كه داراي سنگ كيسه صفرا ميباشند از مصرف زردچوبه اجتناب نمايند.
  كُندُر

  كندر داراي طبيعت گرم و خشك بوده و اندام مورد استفادهاش رزين خشك شده است.
  از دم كرده و عصاره بدست آمده كندر ميتوان به مقدار مشخص براي درمان برخي بيماريها و نيز افزايش قدرت حافظه و ... به روش زير استفاده نمود:
  ـ دم كردن 10 گرم كندر در يك ليتر آبجوش و استفاده از آن 3 مرتبه در هر روز جهت كاهش التهاب و درد ناشي از رماتيسم و آماس خورنده مفاصل با
  ـ مصرف 550 ميليگرم عصاره كندر 3 مرتبه در روز تا زمان درمان كامل جهت درمان اسهال معمولي، اسهال خوني، عفونتهاي قارچي و عفونتهاي رودهاي
  ـ دم كردن 2 گرم پودر كندر در يك فنجان آبجوش جهت بيماريهاي ريوي
  ـ مصرف 2 گرم از رزين خشك در هر روز جهت تقويت حافظه
  رزماري

  داراي طبعي گرم و خشك ميباشد كه از سرشاخههاي گلدار، برگه و اسانس آن براي مصرف استفاده ميشود.
  اين گياه در كاهش التهابات و درد ناشي از رماتيسم مفاصل و دردهاي عصبي و نقرس كاربرد فراوان داشته و افزايشدهندة فشار خون، ضد سرفه (آسم، برونشيت، سياه سرفه) ضد نفخ، ضد قارچ (كچلي) و صفرا آور ميباشد كه در دفع سنگ و كاهش التهاب كيسه صفرا، درمان سيروز كبدي و يرقان ناشي از التهاب كبد و انسداد مجاري صفراوي، درمان سر درد و ميگرن و كاهش كلسترول خون تأثير زيادي دارد. براي مصرف اين گياه ميتوان به صورت ذيل عمل نمود:
  ـ دم كرده يك قاشق مرباخوري (4-6 گرم) برگ خشك رزماري
  ـ جوشانده 100 گرم شاخه و برگ و گذاشتن آن در محل درد و شستشوي مكانهاي دچار عفونت
  ـ كاهش درد مفاصل با استفاده از مخلوط رزماري و روغن زيتون در محل درد
  ـ دم كرده برگ و شاخه گلدار در سركه جهت ضد عفوني جراحات و رفع شپش
  عوارض جانبي
  مصرف زياد اسانس رزماري ميتواند باعث صرع و مصرف عصاره (دم كرده) آن موجب كمبود آهن در خانمها شود. اين مواد و به خصوص اسانس رزماري در خانمهاي باردار نيز موجب سقط جنين ميشود.
  زنجبيل

  زنجبيل داراي طبع گرم و خشك بوده كه از ريشه پودر شده آن استفاده ميشود.
  از زنجبيل ميتوان در درمان موارد زير استفاده نمود:
  ـ التهاب و درد ناشي از رماتيسم با بانداژ كردن خمير زنجبيل در محل درد
  ـ نفخ شكم و سرفه با دم كردن يك قاشق چايخوري پودر زنجبيل در يك ليوان
  ـ تهوع ناشي از مسافرت با ماشين و كشتي با مصرف 500 ميلي گرم پودر خشك زنجبيل يك ساعت قبل از حركت و تكرار آن هر 2 ساعت در صورت لزوم
  ـ تهوع دوران بارداري در خانمها، تهوع بعد از بيهوشي و تقويت سيستم گوارش و عضلات معده و روده و حفظ آنها از آسيبهاي ناشي از مصرف الكل با دم كردن يك گرم زنجبيل در يك ليوان آبجوش و مصرف يك يا دو مرتبه در روز
  ـ جلوگيري از لخته شدن خون و تجمع پلاكتهاي خوني
  عوارض جانبي
  افرادي كه داراي سوزش قلب ميباشند، خانمهاي باردار و افرادي كه از داروهاي هپارين و وارفارين و احتمالاً تيكلوپيدين استفاده مينمايند بايستي از مصرف (زياد و طولاني مدت) زنجبيل اجتناب نمايند.
  گزنه

  گزنه داراي طبع گرم و خشك و اندام مورد استفاده آن برگ و ريشه ميباشد. براي درمان برخي از بيماريهاي زير ميتوان از اين گياه استفاده كرد:
  ـ كاهش التهاب و درد ناشي از روماتيسم مفاصل
  ـ افزايش قواي جنسي مرد و كاهش تورم پروستات با جوشاندن 20 گرم ريشه گزنه
  ـ تحريك رويش مو
  ـ كاهش تب با بانداژ كردن 20 گرم دم كردة برگ گزنه در محل مورد نظر
  - درمان سل با مصرف خوراكي دم كرده يك قاشق چايخوري در يك فنجان آبجوش و بخور20 گرم در ليتر برگ خشك گزنه
  - پيچش مفاصل با تهيه ضماد گزنه و نمك و بانداژ كردن محل درد
  عوارض جانبي
  مصرف گزنه در بعضي افراد ممكن است سيستم گوارشي را بهم بزند. همچنين وجود كركهاي گزنده بر روي برگ و ساقه گزنه ممكن است در برخورد و تماس با پوست بدن ايجاد سوزش و خارش نمايد.  5 کاربر مقابل از MAHSAN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  برای تشکر از نویسنده روی کلیک کنید .  
 2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  نوشته ها
  Many