صفحه 1 از 9 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 83
 1. #1

  مدیر سابق

  تاریخ عضویت
  Jun 2009
  محل سکونت
  هر جا که او باشد .
  شماره عضویت
  10822
  میانگین پست در روز
  1.41
  علایق
  شعر - شجریان
  شغل و حرفه
  آزاد
  نوشته ها
  2,701
  تشکر
  8,309
  تشکر شده 9,536 بار در 5,194 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک


  P30Parsi

  پیش فرض بیماریهای قلبی و عروق

  اختلالات قلبی –عروقی،از جمله بیماریهای عروق کرونر قلب ،فشار خون بالا و سکته ی قلبی در روانشناسی تندرستی«Health Psychology»به طور وسیعی مورد مطالعه قرار گرفته اند .زیرا متغیرهای فیزیولوژیکی ،محیطی و رفتاری بسیاری وجود دارد که در تکوین ای گونه بیماریها دخالت می کند به عنوان مثال بیماری عروق کرونر قلب «CHD» اختلالی است که با روش زندگی فرد رابطه دارد و می توان بسیاری ازعامل سببی این اختلال از جمله عادات زندگی را تغییر داد و تحت کنترل در آورد بیماری های قلبی –عروقی یک مشکل عمده ی سلامتی محسوب می شود با وجود این در چند سال گذشته میزان مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی کاهش یافته است این تغییرات تا حدی به علت توسعه ی بیماریها است و پیشرفت های تکنولوژی درمانی است اما همچنین آگاهی عمومی از رفتارهایی که عامل خطر محسوب می شوند و تلاش افراد برای اصلاح آن است از عناصر وابسته به روش زندگی که عوامل خطر آفرین برای بیماریهای قلبی می باشند نیز در این جریان موثر بوده است.


  عوامل فیزیکی خطر در بیماریهای قلبی

  مطالعات بسیاری در چند سال گذشته به وسیله ی همه ی گیر شناسان انجام شده مجموعهای از عوامل خطر ساز فیزیکی را برای بیماریهای قلبی تشخیص داده اند که شامل عوامل غیر قابل تغییر و عوامل قابل تغییر می باشد هر چه عوامل تغییر در فرد بیشتر باشد احتمال ابتلای او به بیماریهای قلبی بیشتر می باشد و افرادی را که احتمال ابتلا به بیماریهای عروق کرونر قلب chdدر آنها بیشتر است را می توان با دقت نسبتا مناسبی شناسایی کرد .
  نقش روان شناسی در CHD
  روانشناسی هم در پیش بینی عوامل خطر ساز رفتاری«از جمله رژیم غذایی نامناسب ؛سیگار کشیدن ،ورزش نکردن و...»و هم در تغغیر این عوامل نقش عمده ای دارد روانشناسی هم چنین در گسترش توان بخشی بیماران نقش مهمی ایفا می کند .
  پیش بینی و تغییرعوامل خطر رفتاری
  عوامل خطر ساز اختلالات قلبی-عروقی به دو دسته ی عوامل غیرقابل تغییر وعوامل قابل تغییر «عوامل خطر ساز رفتاری»تقسیم می شود در اینجا روانشناسی بیشتر روی عوامل قابل تغییر اثر می گذارد و سعی می کند این عوامل را در افراد شناسایی کند و آنها را تعییر دهد. همانطور که اشاره شد عوامل خطر ساز رفتاری شامل چاقی ،سیگار کشیدن ،بی تحرکی می باشد عوامل خطر ساز دیگری هم در این زمینه در گیر هستند از جمله «الگوی رفتار تیپ A»و«استرس» .
  الگوی رفتاری تیپ A
  مفهوم شخصیت مستعد ابتلا به بیماری عروق کرونر،یعنی مجموعه ای از عواطف رفتارها و اسناد های شخصیتی افراد ی که احتمال بروز بیماری عروق کرونر در آنها وجود دارد،موضوعی است که سابقه ی آن به یک قرن قبل می رسد مثلا«سر ویلیام اسلر » (1892) که یک پزشک بوده است ،یک بیمار مبتلا به بیماری عروق کرونر
  را«فردی جدی،عصبی،قوی هیکل وخشن و تند و جاه طلب که موتوراو با حداکثر سرعت کار می کند »توصیف می کند.
  در قرن بیستم،برخی روانشناسان توجه خود را روی صفت پرخاشگری که در افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب دیده می شد ،متمرکز کردند با این حال در خلال دهه 1950،دو متخصص بیماریهای قلبی به نام های «روز نمن» و«فرید من» 1959«الگوی رفتاری تیپA "را توصیف و یک روش معتبر برای سنجش آن ابداع کردند .آنها با استفاده از مصاحبه ساخت دار ((Structared Interview افراد را به چهار سنخ شخصیتی تیپ A1 ،تیپA2،تیپBو تیپXطبقه بندی کردند .
  تیپA1
  شامل تجلی کلی حالات قدرت و زور ،عصبانیت و گوش به زنگ بودن،اطمینان و سخن گفتن بلند،سریع و محکم است .از جمله ویژگیهای دیگر این افراد سرعت گرفتن گفتار در جملات طولانی ، قطع مکرر صحبت ، سخن گفتن ناگهانی،حالات خصومت ، بی قراری و استفاده از پاسخهای ناگهانی تک واژه ای نظیر «هرگز »یا «مطلقا»نیز هست .
  تیپA2
  افراد تیپA2در حدA1افراطی نیستند.بنابراینیک فرد تیپA2 ممکن است عجول باشد ولی برقراری مفرط ندارد، سخن گفتن ناگهانی،قطع سخن، سرعت در سخن گویی گاه گاهی در او مشاهده شده و بالاخره ویژگیهای پرخاشگرانه تیپA1را کمتر از خود نشان می دهند .
  تیپB
  افراد تیپBشباهت بسیار اندکی از هر یک از این ویژگیها داشته و به طور کلی فاقد آنها هستند؛ آنها آرام اند ،کمتر حرف دیگران را قطع می کنند ،و پاسخ پرخاشگرانه از خود نشان نمی دهند.
  تیپ1
  فردی است که تقریبا نسبتهای مساوی از ویژگیهای شخصیتی الگوهای تیپAوB را داراست این الگوی دفتاری فقط در 10% جمعیت دیده می شود .

  در سالهای 1960و1970 مطالعات متعددی ارتباط رفتارتیپA را با بیماری های قلبی وعروقی مورد بررسی قرار دادند نتایج این گونه مطالعات همه گیر شناسی تقریبا مشابه بوده و همبستگی مثبتی را بین الگوی رفتار تیپA و خطCHD در زنان و مردان که مستقل از اثرات عوامل خطر ساز نظیر مصرف سیگار و پرفشاری بود ولیبا انها قابل استفاده است نشان داد با وجود این در چند سال اخیر چندین مطالعه ی عمده در پیداکردن ارتباط رفتار تیپAوCHDنا موفق بوده اند.بنابراین مطالعات اخیر نتوانست پیوند بین تیپAوCHDرا نشان دهد با این حال به نظر می رسد که برخی از مولفه های رفتار تیپ A به خصوص ویژگیهای خصومت و سخن گفتن شدید حتی در مطالعات که رفتار کلی یا عمومی تیپ A ارتباط به بیماریهای عروق کرونر نداشته است با بیماریهای کرونر همبستگی دارد.


  4 کاربر مقابل از Arash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  برای تشکر از نویسنده روی کلیک کنید .  
  دوستت دارم حتي اگر نباشم

 2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  محل سکونت
  Advertising world
  نوشته ها
  Many
   

 3. #2


  تاریخ عضویت
  Apr 2009
  شماره عضویت
  7403
  میانگین پست در روز
  1.95
  نوشته ها
  3,887
  تشکر
  1,025
  تشکر شده 1,471 بار در 941 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  دستاوردها:
  عضو باشگاه 10.000 امتیازی ها


  P30Parsi

  پیش فرض بیماریهای قلبی و عروقی روشهای پیشگیری و درمان واقعی آن

  دربارة نویسنده:
  دکتر گاتفرید ای.لانگ در سال 1980 از دانشگاه هامبورگ در آلمان در رشته پزشکی فارغالتحصیل گردید. تخصص او در زمینه (naturopathy) و تغذیه سلولی (cellular nutrition) و بررسی تأثیر پسماندههای شیمیایی در بدن انسان مي باشد. دکتر لانگ در زمینۀ تأثیر داروها و آلاینده های محیطی مانند فلزات سنگین و سموم ضدآفات بر سلامتی انسان تحقیقات بسیار نموده است و در زمینه روشهای سمزدایی موثر، مشاوراتي انجام داده و مقالاتی به چاپ رسانده است. او سخنرانی شناخته شده در بین مصرف کنند گان و متخصصین بهداشت در زمینه شیمی، سمشناسی و پیشگیری و مداوای بیماریهاي شايع از جمله بیماریهای قلبی -عروقی و سرطان مي باشد.

  پیشگفتار
  بدون فعاليت هاي مهم علمی دانشمندان و متخصصین مانند( ... ) اینجانب قادر به نوشتن این کتاب نمیبودم. این دانشمند پیشگامانی هستند که براي حل معمای بیماریهای موثر بر عروق خونی قلب (بیماریهای قلبی عروقی) و بیماریهایی که بر عروق خونی سایر ارگانها مانند عروق ساق پاها، کلیهها و چشم (بیماریهای عروق محیطی) تلاش نمودهاند.


  4 کاربر مقابل از ققنوس اندیشه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  برای تشکر از نویسنده روی کلیک کنید .  

 4. #3


  تاریخ عضویت
  Apr 2009
  شماره عضویت
  7403
  میانگین پست در روز
  1.95
  نوشته ها
  3,887
  تشکر
  1,025
  تشکر شده 1,471 بار در 941 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  دستاوردها:
  عضو باشگاه 10.000 امتیازی ها


  P30Parsi

  پیش فرض پایین آوردن میزان کلسترول میتواند برای سلامتی شما خطرناک باشد

  همیشه این سئوال مطرح است که آیا در صورت بالا بودن میزان کلسترول خون، بیشتر احتمال دارد مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی اتفاق بیفتد؟
  این گمانی منطقی به نظر مي رسد و احتمالاً پزشک شما هم به شما چنین گفته است. شما نیز ممکن است درباره خطرات و مضرات کلسترول بالا مطالب زیادی در کتابها و مجلات خوانده باشید.تبلیغات تلویزیون نیز با جارو جنجالی زیاد در مورد داروهای پایین آورنده کلسترول ، مسلما این ایده را گسترش مي دهند.
  هر چند، آمارها نشان میدهند در ميان کسانی که بر اثر حمله قلبی فوت میکنند تعداد كساني كه میزان کلسترول آنها بالای 300 است خیلی بیش از کسانی نیست که کلسترول آنها زیر 200 بوده است (1و2)
  در حقیقت،ازبين بیمارانی که به علت بیماری قلبی در بیمارستانها بستری شده اند، 45 تا 60 درصد دارای سطح کلسترول نرمال هستند. (4و3و1)
  اکنون میپردازیم به شیوة مداوای بیماری قلبی كه روش استاندارد در طب مدرن است. آیا داروهای پائین آورنده چربی خون و فشار خون به همراه رژیمهای غذایی سخت برای پائین نگه داشتن کلسترول خون واقعاً نقشی در کاهش بروز بیمار قلبی دارند؟ باز هم باید متذکر شویم که مطالعات آماری درست نشان میدهند که بیماران تحت این درمان به میزان 143 درصد شانس بیشتری براي مرگ بعلت بیماری قلبی دارند.(5)
  اگر باز هم با نگاهی دقیق تر و با بکارگیری روشهای علمی و عینی این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم درخواهیم یافت که میزان واقعی بروز مرگ ومير به عللی غير از نارسايي قلبی (مانند سرطان و دیابت) با کاهش سطح کلسترول به کمتر از160 دو برابر مي شود. (6و1)
  اطلاعات آماری ذکر شده به تنهایی این مسئله را کاملاً روشن میکند که کاهش سطح کلسترول با داروها و رژیم های غذایی شدید برای سلامتی شما زیانبخش میباشد. چرا چنین است؟  4 کاربر مقابل از ققنوس اندیشه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  برای تشکر از نویسنده روی کلیک کنید .  

 5. #4


  تاریخ عضویت
  Apr 2009
  شماره عضویت
  7403
  میانگین پست در روز
  1.95
  نوشته ها
  3,887
  تشکر
  1,025
  تشکر شده 1,471 بار در 941 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  دستاوردها:
  عضو باشگاه 10.000 امتیازی ها


  P30Parsi

  پیش فرض وجود کلسترول برای سلامتی شما حیاتی اس

  هر يك ازسلوهای بدن شما حاوی مادهای مومی و بیرنگ است به نام کلسترول.
  فرمول ساختاری کلسترول:

  ملکول کلسترول:

  این ملکول یکی از مهمترین بخش هاي ساختمان بیوشیمیایی بدن میباشد. کلسترول، در واقع، اساس و تركيب بنیادی تعداد زیادی از موادی است که بدون آنها بدن شما نمیتواند زنده بماند.
  کلسترول به ویژه برای دستگاه عصبی اهمیت دارد. کلسترول ملکولی کلیدی برای ساختن و نگهداری سلولهای مغزی و سایر سلولهای سیستم عصبی است. تقریباً 30٪ کلسترول بدن در مغز میباشد.این تعجب آور نیست که پژوهشگران شروع بیماری آلزایمر را با فقدان کلسترول مرتبط دانسته اند.(7و1)
  کلسترول یکی از مواد بنیادی و کلیدی برای ساختن بسیاری از هورمونها و مواد حیاتی دیگر در بدن میباشد. به عنوان مثال بدن ویتامین D را از کلسترول میسازد. از آنجا که بدن برای جذب و متابولیسم کلسیم به ویتامین D نیاز دارد، کمبود شدید کلسترول باعث شکنندگی استخوانها میگردد.( استئوپروز)
  هورمونهای جنسی در هر دو جنس زن و مرد از کلسترول ساخته شده است. کمبود کلسترول باعث کاهش قدرت جنسی و باروری میگردد. اما هورمونهای جنسی تنها در میل جنسی نقش ندارند بلکه در تنظیم خصوصیات مردانه ، باروری و تشكيل پروتئینهایی که در ساختن عضلات قوی و غضروفهای انعطافپذیر نقش دارند. خوب خوابیدن نیز به سطح طبیعی هورمونهای جنسی بستگی دارد. بنابراین ضعف، عدم چالاکی و خستگی میتواند به دلیل مقدار بسیار كم کلسترول در بدن باشد.
  مقدار کل کلسترول در بدن در حدود 140 گرم میباشد. این مقدار یک مقدار زیادی از یک ماده در بدن است و نشان میدهد که چقدر برای سلامتی بدن لازم است.در بين مواد اساسی مشابه در بدن تنها کلسیم و فسفات بیش از این مقدار در بدن وجود دارند.
  اما چرا معتقدند که مقدار بالای کلسترول در بدن باعث حمله قلبی میگردد؟
  اما آمار چیز دیگری میگوید.در 25٪ـ20٪ از افرادی که در زیر سن 50 سالگی به علت حمله قلبی میمیرند مقدار کلسترول پائینتر از mg/dl 180 است. برعکس، خیلی از افرادی که سطح کلسترول بدنشان بالا است حتی کمترین میزان تنگی شریانی نشان نمیدهند. این نتیجهگیری بر اساس مطالعه بالینی وسیع انجام شده در دانشگاه فرانکفورت در آلمان است. یکی از پژوهشگران خلاصه ای از این نتایج تکاندهنده را چنین آورده است: "رابطه آماری ثابت شده ا ي بین تعداد و شدت تنگي آرتریواسکلروتیک عروق کرونر و مقدار کل کلسترول وجود نداشته است".(9و8)
  در چندین دهه اخیر،میزان مرگ حاصل از بیماریهای قلبی در آمریکا حدود ٪60 کاهش پیدا کرده است. این در حالی است که طی همین مدت میزان متوسط کلسترول فقط ٪3 کاهش پیدا کرده است. این کاهش غیر چشمگیر کلسترول نمیتواند عامل کاهش میزان زياد مرگ ناشی از بیماری قلبی باشد.(10)
  آنچه مسلم است باید عامل مؤثر دیگری در این بین نقش داشته باشد. با بررسی بیشتر متوجه میشویم که رابطه مستقیمی بین کاهش مرگومیر ناشی ازبیماری قلبی و افزایش میزان مصرف ویتامینC وجود دارد.
  هرچه شخص ویتامین C بیشتری مصرف کند شانس مرگ ناشی از بیماری قلبی در او کاهش مییابد. این رابطه ، موضوع اصلی مورد بحث در این کتاب است که در ادامه در فصول بعدی با جزييات مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
  آیا بیماریهای قلبی معضل نسلهای آینده نيز خواهد بود؟ کشف رابطه ویتامین C مطمئناً دري را به سوي حذف حمله قلبی باز خواهد کرد. چرا پزشک معالج شما در این باره چيزي به شما نگفته است؟ و چرا کلسترول به ماده شروري تبدیل شده است كه براي درمان بیماری قلبی باید با آن بجنگیم ؟


  4 کاربر مقابل از ققنوس اندیشه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  برای تشکر از نویسنده روی کلیک کنید .  

 6. #5


  تاریخ عضویت
  Apr 2009
  شماره عضویت
  7403
  میانگین پست در روز
  1.95
  نوشته ها
  3,887
  تشکر
  1,025
  تشکر شده 1,471 بار در 941 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  دستاوردها:
  عضو باشگاه 10.000 امتیازی ها


  P30Parsi

  پیش فرض افشاء هزینه بر کلسترول

  "چه بسا اینها همه دروغی بزرگ بوده باشد" این جمله عنوان تکاندهنده مقالهای8000 کلمهای در نیویورک تایمز بود که توسط گری تابس نویسنده مطالب علمی و برنده جایزه اخیرا به نگارش درآمده بود و موجب حیرت و در عین حال جلب توجه عموم قرار گرفت .این مقاله با عیان نمودن طرح گسترده داروهای کاهنده کلسترول که توسط شرکتهای داروئی آغاز شده بود در وال استریت جورنال، تایمز لندن و تعدادی از روزنامههای مهم به چاپ مجدد رسید . مقاله فوق آن چنان تأثیری داشت که به دنبال آن در برنامههای تلویزیونی CNN ، برنامه شبانه ABC، Larry King و 20/20 انعکاس پیدا کرد. گری تابس در مقاله خود چنین آورده است که "این مساله براي اعضای ساختار پزشکی آمریکا مانند کابوسی است كه در آن لخت و عریان در میدان تایمز ایستاده اند."(11)
  مؤسسه ملی قلب، ریه و خون (NHLBI) 19 پژوهش علمی درباره نقش کلسترول در بیماریهای قلبی مورد بررسی قرارداد، این مطالعه 650000 نفرو70000 مرگ را شامل مي شد. پژوهشگران هیچ گونه شواهدی دال بر نقش کلسترول در افزایش پیشرونده ضخامت و سفتی دیواره شریانها ( آرتریواسکلروز) و یا هرگونه بیماری قلبی دیگری مشاهده نکردند. در حقیقت حتي دانشمندان متوجه شدند که با افزایش سطح کلسترول احتمال سرطان و سایر بیماریهای کشنده کاهش مي یابد. (13و12)
  شما ممکن است این سؤال را داشته باشید که اگر همة اینها درست باشد چگونه این همه پزشک ممکن است اشتباه کرده باشند؟ چرا این پزشکان همچنان به تجویز داروهای کاهنده کلسترول ادامه مي دهند و جایگزین کردن مارگارین با کره را توصیه میکنند؟ جواب این سؤالها دراين بررسی آماری موجود است: درآمد سالانه صنعت داروئی از داروهای کاهنده کلسترول فقط در آمریکا 40 بیلیون دلار میباشد. (12) کلسترول تجارت بزرگي برای شرکتهای داروئی بزرگ است.
  تبلیغات منتشر شده توسط این کمپانیها بدون کوچکترین انتقادی توسط اکثریت پزشکان پذیرفته شده است. در دفاع از پزشکان میتوان گفت که آنان از زمان دانشجویی تحت تبلیغات و اطلاعات غلط قرار میگیرند.و خطر پیگرد قانونی به علت خطای پزشكي ناشی از عدم استفاده از درمانهای مورد قبول در بیماری قلبی به ویژه در امريكا همیشه آنها را تحت فشار قرار مي دهد
  ولی این واقعیت همچنان باقی مي ماند كه بخش بسیار بزرگی از منافع شرکتهای داروئی از فروش داروهای کاهنده کلسترول است.
  از طرفی دیگر شواهد بسیاری از اثرات منفی کاهش کلسترول با داروهای کاهنده وجود دارد.پس آيا مي تواند اين مساله وجود داشته باشد كه صنعت دارويي به علت منافع خود این نتایج را مخفی مي كند؟
  منشا این ایده كه کلسترول اثر علي بر پیشرفت ارتريواسكلروز دارد برمیگردد به آزمايشي که حدود صد سال پیش روی حیوانات انجام شد. یک گروه پژوهشگر در زمان روسيه تزاری به ریاست آلکساندر ایگناتووسکی در سال 1909 گزارش كردکه تغییراتی مشابه آرتریواسکلروز در آئورت (شریان اصلی که خون را از قلب به سرتاسر بدن هدایت میکند) خرگوشهايی که با تخممرغ، شیر و گوشت گوساله تغذیه میشده اند، دیده شده است. (12) نکته چالب توجه این است که تخممرغ، شیر و گوشت گوساله هیچکدام جزو رژیم غذایی طبیعی خرگوش نیستند. با این وجود تجارت بزرگي که کمپانی بزرگ داروئی ازطريق داروهای کاهنده کلسترول انجام میدهد، ریشه در اين پژوهش ناقص و قدیمی دارد.
  اين ایده كه کلسترول باعث بیماری قلبی مي شود را نمیتوان باهيچ اطلاعات آماری ثابت كرد و یا معتبر دانست. تلاشها در جهت کاهش کلسترول برای جلوگیری از بیماریهای عروق کرونری قلب غیرمحتمل است و در واقع موجب کاهش مورتالیته نمیگردد. (14) دکتر دون گراولین فضانورد سابق، دانشمند پژوهش پزشکی فضایی، جراح پروازی و پزشک خانواده در کتاب خود "-(Lipitor) دزد حافظه- داروهای استاتین (statin) و مبرزه اشتباه علیه کلسترول" چنین میگوید: "بعضی ممکنست این را پیشرفتی در پزشکی بنامند ولی من آن را فقط یک شکست مینامم!" (15) بجای تمرکز روی نتایج واقعی ، شرکتهای بزرگ داروئی فقط روی جمعیت زیادی از مردم که بر روی آنها "مطالعات کلسترولی" انجام شده است تکیه میکنند و آن را بزرگ نمایی مینمایند.
  اطلاعات آماری که توسط صنایع داروئی از این نوع مطالعات بدست آمده است با استفاده از معیارهای علمي نامناسبي جمعآوری شده است. نتایجي كه ثابت كننده اين باشد كه کلسترول بالا باعث بیماری قلبی مي شود وجود ندارد. دانشمندان معتبر زیادی این پژوهش ها ارزیابی کردهاند و آنها را" گمراه کننده" و" فریبنده" یافتهاند .علاوه بر اين نتایج را" دستکاری شده"،" منحرف شده" و نتیجهگیریها را "بدون مبانی علمی"،" سطحی" و پوچ تلقی نمودهاند. (16و12)
  خلاصه تفسیرهای غلط از نتایج صحیح پنج مقاله رایج در زمینه کلسترول را ذیلاً ارائه مینمائیم:
  مطالعه اسکاندیناویایی بقا با سیم واستاتین (4s) (دانشگاه اسلو،نروژ ،سال 1994): نتایج این مطالعات بر روی 4444 مشارکت کننده نشان میدهد که افزایش سطح کلسترول تأثیری بر به وجود آمدن آرتریواسکلروز یا بیماری قلبی ندارد.
  مطالعه چندعلتی (مالتی فاکتوریال) فنلاندی (مطالعه مالتی فاکتوریال پیشگیری اولیه هلسینکی ، HMPPT، دانشگاه هلسینکی ، فنلاند ، 1985): در این مطالعه با 1222 نفر شرکت کننده معمولا در راس لیست اثبات مزایای کاهش کلسترول قرار دارد. نتایج واقعي کاملاً عکس آن را ثابت كرد. این نتایج خطر جدی کاهش سطح کلسترول رامطرح مي كند. تعداد بیماراني که دچار حمله قلبی شدند در بين بيماراني كه از داروهای کاهنده کلسترول و ضدفشار خون استفاده کرده بودند بیش از دو برابرشد. میزان کل مرگ بیش از 40٪ کسانی در بيماراني که از داروهای ضدفشارخون و کاهنده کلسترول استفاده کرده بودند بيشتر شد. (13و12)
  مطالعات قلبي 1 و 2 هلسینکی (دانشگاه هلسینکی ، فنلاند ، 1993 و 1987): نتایج مطالعه شماره 1 هلسینکی شواهدي ازکاهش در تعداد حملات قلبی کشنده نشان نمي دهد. ولي 40% افزايش در عوارض جانبي كشنده ناشي از كاهش كلسترول را نشان مي دهد. مطالعه شماره 2 هلسینکی با همان داروهای کاهنده کلسترول حدود ٪50 افزایش حملات قلبی و ٪50 افزایش میزان کل مرگ را نشان داد. و یک مطالعه تحلیلی بعدی حدود 43٪ افزایش مرگ به علت سرطان را نشان داده است.
  مطالعه قلبی فرامینگهام (دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد، بوستون، ماساچوست ، مطالعهای که هنوز هم از سال 1948 ادامه دارد): هدف این مطالعه( بر روی 4500 نفر) نشان دادن منافع داروهای کاهنده کلسترول بود چیزی که قابل اثبات نبود. و این گزارش به اين صورت است که: "به ازاي هر میلی گرم بر دسیلیتر mg/dl کاهش کلسترول ٪11 افزایش مورتالیته ناشي از بيماري کرونری و مرگ توتال وجود داشت". علاوه بر آن، آنچه که پرواضح گردید این بود که کاهش کلسترول موجب افزایش چشمگير مرگ ناشي ازسرطان گردید.
  مطالعه کلوفیبرات: افزایش نگران کننده مرگ در نتیجه سرطان در بین 1000 نفر از افرادی که مورد مطالعه قرار گرفته بودند موجب توقف اين مطالعه شد .(12). پروفسور اسکرابانیک در دانشگاه دوبلین در ایرلند درباره این مطالعه گفت: "هیچ چیز در زمینه پزشکی ناموفقتراز یافتن رابطه بین کلسترول و بیماری کرونری قلبی نبوده است" و ایشان اضافه کردند که "صنعت داروئی سعی کردند که اطلاعات آماری را آنقدر منحرف کنند که منطبق بر امید واهی و نقشه خیالی آنها گردد"(17و12).
  بجای این که ثابت شود که کلسترول باعث بیماری قلبی میگردد، نتایج اين پنج مطالعه نشان میدهد که (12):
  1. کلسترول اثری در ایجاد و بروز آرتریواسکلروز و بیماری قلبی ندارد.
  2. افزایش سطح کلسترول با طولانی شدن عمر و کاهش بروز سرطان رابطه دارد.
  3. کاهش سطح کلسترول بدن منجر به مرگ به علل متعدد و افزایش بروز سرطان میگردد.  4 کاربر مقابل از ققنوس اندیشه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  برای تشکر از نویسنده روی کلیک کنید .  

 7. #6


  تاریخ عضویت
  Apr 2009
  شماره عضویت
  7403
  میانگین پست در روز
  1.95
  نوشته ها
  3,887
  تشکر
  1,025
  تشکر شده 1,471 بار در 941 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  دستاوردها:
  عضو باشگاه 10.000 امتیازی ها


  P30Parsi

  پیش فرض داروهای کلسترول و بیماری

  هرگونه کاهش کلسترول نه تنها بیفایده است بلکه برای سلامتی نیز مخاطرهآمیز است و اغلب کشنده هم هست(12).
  در ژانویه 1996 مجله معتبر و معروف جامعه پزشکان آمریکا (jama) با مقالهای تحت عنوان "سرطانزائی داروهای کاهنده چربی" به جامعه پزشكي رابطه مستقیم بین داروهای پائین آورنده سطح کلسترول و سرطانرا اعلام كرد.
  دکتر توماس نیومن و دکتر استیفن هولی از دانشگاه سان فرانسیسکوی کالیفرنیا دست به افشای این اصل زدند که همهء داروهای کاهنده کلسترول که در سرتاسر جهان توسط میلیونها نفر استفاده میشود، سرطانزا هستند.به ويژه دو دسته اصلي اين داروها ، فیبراتها و استاتینها سرطانزا میباشند.ومتخصصين پزشكي نسبت به اين مساله بر حذر داشته شده اند (19.و18).
  پروفسور والی از دانشگاه مونیخ – گروسهاردن آلمان به یافتههای دست یافت مبنی بر اینکه در افرادي که به سرطان مبتلا بودند میزان سطح کلسترول پائین بوده است و این نیز به دلیل تامين ناكافي کلسترول براي سلولها بوده است. به عنوان مثال مقدار کلسترول کمتر از 160 باشد خطر مرگ حاصل از سرطان ریه را در زنان سه برابر میگردد.(21و20) چگونه كمبود کلسترول باعث سرطان میگردد؟
  بدن انسان دارای حدود 50 تریلیون سلول میباشد. سلولها کارخانه بیوشیمیایی بدن هستند که خود واحد پایهای و اساسی زندگی فیزیکی مي باشند. کلسترول ماده لازم برای ساختن و نگهداری دیوار خارجی سلول و از طرفی همه اجزاء جداری تشکیل دهنده ساختمان پیچیده داخل سلول است.
  همه واكنشهاي بيوشيميايي در"کارخانه سلولی"با محل خاصی در ساختمان داخل سلول مرتبط است. کلسترول یک ماده لازم و ضروری است که اين ساختار را كامل و دست نخورده نگه مي دارد. بدون کلسترول این غشاءها نمیتوانند وجود داشته باشند. وقتی که شما مقدار کلسترول را کاهش میدهید با این کار ساختمانهای حیاتی سلول را تضعیف میکنید. سلولها شروع به خراب شدن و رو به زوال رفتن مینمایند. در این چنین شرایطی است که سلولها مستعدموتاسیون سرطانی مي شوند. و در این شرایط است که سلولهای ضد سرطان موجود در سیستمهای ایمنی نیز اثرشان را به مرور کاهش میدهند(23و22و12).
  داروهای کاهنده میزان کلسترول (استاتینها) باعث كمبود کوآنزیم 10q میگردد. کوآنزیم 10q یک ماده حیاتی است که نقش "سوخت سلولی" را دارد. قلب به مقدار کافی کوآنزیم 10 qبراي كار سنگين خود احتیاج دارد. یک قلب سالم در مقایسه با سایر اعضاء بدن بالاترين مقدار کوآنزیم 10q را دارد. تا هم اكنون 15 مقاله درباره نقش کاهنده استاتین بر روی کوآنزیم 10q در انسان چاپ شده است. كمبود 10q باعث کاهش غلظت کوآنزیم در قلب و منجر به نارسائی قلبی میگردد. ولی هنوز این همه داستان نیست. نارسائی كلي کوآنزیم 10q موجب تخریب دیوارههای خارجی و داخلی سلول، عملکرد ناصحیح تولید انرژی، عملکرد نادرست سیستم ایمنی، افزایش خطر بروز بیماری آلزایمر، بروز بیماریهای قلبی و عروقی، سرطان و بیماری پارکینسون میگردد(26و25و24و7).
  دکتر پیتر لانگسجون، کاردیولژیست شناخته شده و پژوهشگر مرکز بهداشت دانشگاه تکزاس مشاهده کرد که استاتین حتی میتوانند موجب ايجاد بیماری گردنذ كه بايد آن را درمان مي كردند. او در یک گزارش وحشتناک اشاره میکند که مصرف استاتین موجب نارسايي قلبی میگردد(27و25).
  اگر به اسامی داروهایی که برای زنان باردار خطرناک هستند نگاه کنیم، یکی از آن داروها استاتین داروي کاهنده کلسترول است که برای جنین خطرزا است. پژوهشگران موسسه ملی بهداشت (nih) آمریکا پی بردهاند که استفاده از استاتین در اولین سه ماهه حاملگی موجب آسيب شدید سیستم عصبی مرکزی و دفورماسیون اعضاء بدن جنین میگردد. این نتایج كه در یک نامه پژوهشی 8 آوریل 2004 در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر گردید گزارش كرد كه 20 کودک از 52 کودک که در شکم مادر خود در معرض استفاده از استاتین قرار گرفته بودند با مالفورماسیون اعضاء به دنیا آمدند(28).
  داروی استاتین بر روی سلامتی روانی نیز اثر بدی دارد. آنها موجب افسردگی و افزایش میزان خودکشی هنگام پایین آمدن سطح کلسترول به كمتر از 160 میگردد(32و31و30و29). رابطه اي چشمگير بین سطوح پایین يا پایین آورده شده کلسترول و خشونت رفتاري افراد در مقالات متعددی گزارش شده است(34و33). به نظر مي آيدسطوح بسيارپایین کلسترول با شروع بیماری آلزایمر رابطه دارد(7).
  مجله آلمانی استرن در تاریخ 16 آگوست 2001 گزارش داد که کمپانیهای داروئی شدیداً پزشکان را تشویق میکنند تا تبدیل به "بهترین تجویزکننده" داروی کاهنده کلسترول یعنی استاتین گردند .این شرکتها میدانند که بیمارانی که از استاتین استفاده میکنند تا آخر عمر خود آن را استفاده خواهند کرد. در این مجله مثال زده شده است که چگونه کمپانی داروئی بایر پول نقد، سفر به وسیله اورنیت اکسپرس و سایر مشوقها را به پزشکاني كه سهمیه تجویز استاتین آنها را پر مي كنند مي دهند.
  پروفسور بورگرز از مرکز پژوهش علوم اجتماعی برلین که بزرگترين موسسه در نوع خود در اوروپا است در کتاب خود به نام "کلسترول وشكست تعصب بدون منطق" آورده است که تبلیغ کمپانی بزرگ داروئی در تحریف نقش کلسترول به پزشکی خانواده نفوذ كرده است و جامعه را به این سوکه کلسترول ماده شروري است که باید به هر قيمتی باآن جنگید منحرف كرده است(35).
  اجازه بدهید به اين ماده بحث برانگیز يعني کلسترول از نزدیک نگاه کنیم.


  4 کاربر مقابل از ققنوس اندیشه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  برای تشکر از نویسنده روی کلیک کنید .  

 8. #7


  تاریخ عضویت
  Apr 2009
  شماره عضویت
  7403
  میانگین پست در روز
  1.95
  نوشته ها
  3,887
  تشکر
  1,025
  تشکر شده 1,471 بار در 941 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  دستاوردها:
  عضو باشگاه 10.000 امتیازی ها


  P30Parsi

  پیش فرض ارزیابی کلسترول

  کلسترول ماده آغازگر بیوسنتز خیلی از هورمونهای مهم بدن انسان است. هورمون ماده بیوشیمیائی است که عملکرد سلول و بافت را کنترل میکند. یکی از این هورمونهای کورتیزول است که مهمترین هورمون استرس میباشد. عملکرد اولیه این هورمون عبارت است از:
  ـ فعال کننده گلوکز و اسید چرب، منابع انرژی برای هر سلول
  ـ فعال کننده پتاسیم و سدیم است که تمامیت عملگرد مغزی و فیزیکی بدن را تنظیم میکند.
  دکتر هارتن باخ پژوهشگر و مدرس دانشگاه، متخصص جراحی عروق، با دههها سال تجربه پژوهشی بر روی بیماریهای تغذيه اي، سرطان، بیماریهای عروقی، به این واقعیت پی برده است که استرسهای متوسط مانند استرس حاصل از مسابقه ورزشکاران موجب 2 تا 4 برابر شدن ترشح کورتیزول میگردد. استرسهای شدید نظیر استرس حاصل از جراحی، تصادفات و مسابقات ورزشی خیلی مهم برای مدت طولانی ممکن است موجب افزایش ترشح کورتیزول تا حدود ده برابر گردد(16و12). وقتی که سطح کورتیزول بالا می رود، کبد شروع به افزایش ترشح کلسترول مینماید. جالب توجه این است که ٪85 کلسترول بدن به وسیله کبد تولید میگردد و فقط ٪15 کلسترول به وسیله غذا تأمین میگردد.
  وجود کورتیزول در بدن آلرژیهای بدن را در کنترل میگیرد. کورتیزول با افزایش تعداد پلاکتهای خون باعث انعقاد خون و ممانعت از خونریزی از بدن میگردد. کورتیزول باعث تثبیت جریان خون در قلب و عروق و تنظیم فشار خون میگردد. کورتیزول میتواند مانع رشد و تقسیم غیرقابل کنترل سلولها مانندسلولهای سرطانی گردد.
  بدون کورتیزول، بدن نمی تواند فعالیت فیزیکی مطلوبی داشته باشد که این امر به خودی خود بر روی پروسههای مغزی نیز تأثیر منفی مستقیمی میگذارد. بدون کورتیزول زندگی فیزیکی وجود نخواهد داشت. از آنجا که کلسترول ماده آغازگر ساخت کورتیزول مي باشد مي توان فهميد كه كاهش كلسترول با داروهای کاهنده کلسترول چقدر میتواند خطرناک باشد.
  کلسترول یک ماده اساسی برای بیوسنتز هورمونهای جنسی مردانه و زنانه است. این هورمونها مسئول عملکرد جنسی هستند.ولي آنها در کنترل ساختن عضلات و استخوانها و تنظیم خواب نيز مؤثر میباشند.
  دکتر ماکس اتوبروکر، پزشک مشهور و یکی از پیشگامان پژوهشگر در زمینه پزشکی تغذیه در کتاب خود "کلسترول، ماده حیاتی" مینویسد: "اگر همین فردا همه نشریات معروف سخنپراکنی کنند که بدون وجود میزان کافی کلسترول ظرفیت کافی روابط جنسی و تولید مثل وجود نخواهد داشت، مسئله کلسترول یک دفعه حل خواهد شد. ارزش کره دوباره مورد توجه قرار خواهد گرفت و تلقی اشتباه از ماده کلسترول رخت برخواهد بست. نیاز به کلسترول برای یک رابطه جنسی خوب نمي تواند مورد پافشاري زياد قرار گيرد"(36)
  وظایف اصلی هورمونهای جنسی عبارتند از:
  ـ توانایی جنسی مردان
  ـ توان باروری زنانه
  ـ ساختن پروتئین عضلاني (هورمونهای جنسی همچنین بعنوان عامل آنابولیک شناخته شدهاند )
  ـ کنترل تركيب پروتئین تثبيت كننده و کلسیم در سیستم اسکلت بدن که مانع استئوپروز میگردد.
  ـ تنظیم کننده خواب
  کلسترول ماده اوليه در بیوسنتز هورمون آلدسترون که تنظیم کننده متابولیسم مواد معدنی در بدن است مي باشد.
  کلسترول همچنین ماده اوليه در ساختن اسیدهای صفراوی است که در تنظیم هضم چربي و حرکات رودهها نقش چشمگیری دارد.
  برای ساختن ویتامین d هم نقش کلسترول برجسته میباشدکه خود ویتامین d نیز در ساختمان استخوانها و مفاصل به طور چشمگیری بااهمیت میباشد.طبق آمار متخصصین پیشگیری سرطان مرکز سرطان مورس دانشگاه کالیفرنیا، مرکز پزشکی سان دیاگو( (ucsd بنظر میرسد وجود مقدار کافی ویتامین d در بدن موجب کاهش خطر سرطانهايي مانند سرطان کولون، پستان و تخمدانها تا حدود % 50 میگردد.(37)
  سرآخر اینکه کلسترول در ساختمان اوليه تریلیونها سلول بدن نقش برجسته ساختاری و عملکردی دارد.اين سلولها کار كرد ارگانها را به عهده داشته و بدن را زنده نگه میدارند.


  5 کاربر مقابل از ققنوس اندیشه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  برای تشکر از نویسنده روی کلیک کنید .  

 9. #8


  تاریخ عضویت
  Apr 2009
  شماره عضویت
  7403
  میانگین پست در روز
  1.95
  نوشته ها
  3,887
  تشکر
  1,025
  تشکر شده 1,471 بار در 941 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  دستاوردها:
  عضو باشگاه 10.000 امتیازی ها


  P30Parsi

  پیش فرض الگوريتم

  متابلیسم کلسترول

  کلسترول ماده اي خطرناک نیست، بلکه يكي از مهمترين واحدهاي اساسی و ارزشمند بدن را تشکیل میدهند.
  کلسترول خوب و کلسترول بد واژههای اسطوره اي تجاري هستند که بیلیونها دلار پول از تولید و فروش داروهای کاهنده کلسترول بدن توليد كرده است. حقیقت امر این است که از نظر انتقال دو نوع ترکیب بیوشیمیایی متفاوت براي کلسترول وجود دارد: LDL (Low Denyity Lipoprotein) و HDL (Hith Density Lipoprotein).
  این دو ماده ترکیبی دارای دو عملکرد جداگانهاند. LDL کلسترول را از کبد يعني محلی که تولید میشود به سلولهای بدن منتقل مي كند. HDL کلسترول را به کبد منتقل میکند. اسطوره کلسترول بد و خوب ریشه از یک تصور کاملاً غلطی دارد که کلسترول در جدار عروق تهنشین میگردد، زیرا که LDL کلسترول را به سلول منتقل میکند. که ابداً برداشت درستی نیست، اما این كه چگونه عمل میکند چیزی است که به تفصیل بعداً توضیح داده خواهد شد. اين ادعای کاذب که هر فرد بالغ با کلسترولی بیش از Mg/dl 200 را بیمار در نظر مي گيردو محتاج درمان آن با داروهای کاهنده کلسترول مي داند كه صنایع دارویی بیلیونها دلاری را حمايت مي كند.
  اگر این ادعای کاذب درست میبود، کلیه جمعیت بالغ دنیا را بايد بیمار و محتاج درمان در نظر بگیریم. و این شاید منطق ساختگی برای اطمینان مجدد سهامداران و سرمایهگذاران باشد ولي در آن نیاز ها، سلامتی و صحت مصرف كنندگان این داروها ابداً مدنظر قرار نمیگیرد.
  متوسط سطح کلسترول توتال بالغین در سرتاسر جهان mg/dl 250 (٪90ـ٪80 جامعه بالغین) میباشد. مقادیر تا mg/dl350 مقادیر غیرعادی نیستند. با توجه به سلامت اغلب این افراد میتوان با دید مثبت این مقادیر کلسترول را مقادیر نرمال تلقی کرد(12).
  مقادیر l mg/dl400 تا بيش ازmg/d1000 را میتوان هیپرکلسترولمیای ارثی تلقی کرد. این بیماری به دلیل فقدان ملکولهای گیرنده (رسپتور) کلسترولی که در سطح سلولها مي باشد. در این شرایط جذب کلسترول به داخل سلول شدیداً کاهش مییابد و تأمین کلسترول برای دیوارهای سلولی و میتوکندری (نیروگاههای مولد انرژی سلولی كاهش مي يابد. این باعث افزايش دايمي سطح کلسترول مي شود. تداوم این حالت بعد از سالها موجب تهنشین شدن کلسترول در همه اعضاء بدن و از جمله در جدار عروق خونی میگردد که این تهنشینی شباهتي به آرتریواسکلروزیس (بیماری شايع عروق خونی انسان) ندارد و کاملاً تظاهرات متفاوتی دارد.كمبود مداوم کلسترول در همه سلولها موجب فرسودگی زودرس و نارسائی در تقسیم سلولی گردیده که نهایتاً به رشد و تکثیر سرطانی سلول منجرمیگردد.
  جدول زیر میزان متوسط و میزان حد بالای سطح کلسترول جامعه آمریکا را نشان میإهد. در این جدول همچنین به مقادیری از کلسترول که ممكن است نياز به درمان غير دارويي داشته باشند اشاره شده است .

  جدول

  باید در نظر داشت که وقتی که میزان کلسترول اندازهگیری میشود ، این مقادیر به صورت قابل توجهی در نوسان میباشندو استرسهای فیزیکی و روانی موجب افزایش تولید کلسترول توسط کبد میگردند که اين به دلیل نیاز بدن به کلسترول اضافی به دنبال فعالیت و تلاش اضافی است که به این ترتیب به بدن تحمیل میگردد. این یک امر غیرطبیعی نیست و میبایست موقع اندازهگیری در نظرگرفته شود.حتی ممکنست لازم باشد که میزان سطح کلسترول را چندین بار اندازهگیری کنیم تا سطح کلسترول متوسط دقیقتری بدست آید.
  نکته مهمی که باید در اینجا ذکر گردد ، نقش اساسي کلسترول در ساختمان سلولهای بدن و هورمونهای حیاتی آن است. کلسترول قادر است ساختمان و عملکرد سلولی را بهینه نمايد. کلسترول در تنظیم و تثبیت زندگی فیزیکی همه اعضاء بدن نقش دارد. کلسترول مادهای است که طول عمر و تقسیم منظم سلولی را تضمین میکند و بدین ترتیب بدن را از دژنراسیون سرطانی حفاظت میکند.


  4 کاربر مقابل از ققنوس اندیشه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  برای تشکر از نویسنده روی کلیک کنید .  

 10. #9


  تاریخ عضویت
  Apr 2009
  شماره عضویت
  7403
  میانگین پست در روز
  1.95
  نوشته ها
  3,887
  تشکر
  1,025
  تشکر شده 1,471 بار در 941 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  دستاوردها:
  عضو باشگاه 10.000 امتیازی ها


  P30Parsi

  پیش فرض چگونه سطح کلسترول را به روشی مطمئن در زمانی كه واقعاً لازم است پايين بياوريم

  شیوه هاي متعددي برای کاهش میزان کلسترول بدون استفاده از داروهای شیمیایی وجود دارد.
  اولین شیوه بین همه استفاده از ویتامین C است. این ویتامین مورد نیاز بدن است تا بتواند از کلسترول اسید صفرا تولید کند. ویتامین C قادر است این سنتزرا افزایش داده و موجب کاهش طبیعی سطح کلسترول گردد. مطالعات فراوانی نشان داده است که ویتامین Cهمچنين قادر است سطح بالای چربی خون را پائین بیاورد و از اکسیده شدن زیانبخش این چربی ها جلوگیری کند(44-39و18و12).
  نیاسین در دوزاژ 3ـ5/1 گرم روزانه میتواند سطح لیپوپروتئین(a)كه ريسك فاكتوراصلی آرتریواسکلروز و بیماری قلبی است را ٪35ـ٪10 پائین بیاورد. هر کس میتواند با دوز کم mg 100 سه بار در روز بعد از غذا درمان را شروع کند و به مرورروزانه مقدار آن را افزایش دهد. نیاسین میتواند کلسترول و LDL را ٪10 تا ٪20 کاهش داده و تریکلیسریدها را ٪30 تا ٪70 کاهش دهد، میزان حل شدن لخته خون در عروق را افزایش داده، HDL را ٪35ـ٪20 افزایش داده و به مقدار خیلی کم هم مقدار خون را کاهش میدهد (46و25و24).
  مطالعات زیاد ديگری کاهش سطح لیپید خون توسط نیاسین را ثابت کردهاند(50ـ46). آبرام هوفر (M.D,Ph.D) پژوهشگر و ویراستار "مجله بینالمللی پزشکی ارتومولکولر" در مصاحبهای در سال 1997 گفت "کمپانیهای داروئی از نیاسین خیلی ناراحت هستند، زیرا که تولیداتشان باید بتوانند با آن رقابت کنند. بعضی از داروهای کاهنده کلسترول تولیدی آنها به بهای 150 دلار در ماه به بیماران تحمیل میگردد و اين در حالی است که نیاسین فقط 10 دلار هزینه دارد".
  ویتامین B5 (پانتوتنیک اسید) قادر است سطح کلسترول و تریگلیسیریدها را کاهش و میزان کلسترول HDL را افزایش دهد(52و51).
  ویتامین E میزان کلسترول HDL را افزایش و مانع اکسیداسیون چربی خون میگردد که اگر این عمل صورت نگیرد لیپیدها به ذرات تهاجمی تبدیلمي شوند و به جدار عروق آسیب میرسانند(54و53).
  L-Carnitine موجب بهینه شدن متابولیسم چربی سلول و کاهش سطح تریگلیسیرید میگردد (56و55و18).
  یک تا شش گرم دارچین در روز سطح قندخون را ٪29-٪18 کاهش میدهد. از طرفی دارچین قادر است سطح تریگلیسیرید را ٪30-٪23 و سطح کلسترول LDL را ٪27-٪7 و سطح کلسترول توتال را ٪26-٪12 کاهش دهد(57).
  مطالعات فراوانی نشان داده است که پکتین اثر مطلوبی روی چربیها دارد. پکتین از دسته فیبرهای قابل حل است که در بيشترگیاهان دیده می شود ولی بیشتر در مرکبات (پرتقال، لیمو و گریپ فروت) و سیب یافت میشود(72-58). بنابراین خوردن غلات، سبزیجات و سایر غذاهای غنی از فیبر به طور طبیعی باعث تخلیه کلسترول از بدن میگردد(18).
  حالا اجازه دهید بر روی عوامل واقعی ایجاد کننده بیماری های قلبی و عروقی تمرکز نموده و چگونگی پیشگیری موثر و طبیعی آن را دریابیم.


  4 کاربر مقابل از ققنوس اندیشه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  برای تشکر از نویسنده روی کلیک کنید .  

 11. #10


  تاریخ عضویت
  Apr 2009
  شماره عضویت
  7403
  میانگین پست در روز
  1.95
  نوشته ها
  3,887
  تشکر
  1,025
  تشکر شده 1,471 بار در 941 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  دستاوردها:
  عضو باشگاه 10.000 امتیازی ها


  P30Parsi

  پیش فرض اپیدمی بیماری قلب

  تخمین زده میشود که سالانه در سراسر دنیا 17 میلیون نفر در نتیجه بیماری قلبی و عروقی مخصوصاً در اثر حملات قلبی و سکته مغزي میمیرند(73).
  به تنهایی در ایالت متحده 2000 نفر روزانه در اثر حمله قلبی میمیرند.

  63 نفر از هر 100 نفر از بیماری قلب و عروقی و یا سرطان میمیرند.
  در کشورهای صنعتی در هر ثانیه مردان و زنان از عوارض پلاكهاي آرتریواسکلروز –رسوبات ته نشین شده كه موجب ضخیم شدن دیواره شریان و باریک شدن قطر داخلی شریان میگردد- رنج برده ودرنهايت میمیرند. البته باید بدانیم که این تهنشینی یک پروسه ترمیمی است. هرچه این پدیده ترمیمی بیشترپيشرفت شود، خون کمتری میتواند از شریانها جریان یابد.

  بنابراین اگر لخته خون یک یا تعداد بيشتري از شریان هاي قلب انسان را مسدود کند، منجر به حمله قلبی میگردد. اگر همین لخته شریانی را که به مغز خون میرساند را مسدود کند، منجر به سکته مغزی میگردد.

  از آنجا که ما تا سالهای اخیر از فرايندواقعی بیماری آرتریواسکلروز و بیماریهای کرونری قلب اطلاع نداشتیم، بیماری قلبی به صورت یک بیماری اپیدمیک درآمده است(18).
  این اپیدمی بیماری قلبی و عروقی یک بار اقتصادی سنگيني برای آمریکا و سایر کشورها ایجاد کرده است. تریلیونها دلار هزینه مستقیم و غیرمستقیم این بیماری در سطح جهانی به طور سالانه میباشد(19).
  اما پژوهشهای اخيرنشان داده است که بیماریهای قلبی و عروقی یک بیماری حقیقي نیست، بلکه نتیجه كمبوددرازمدت مواد بیوشیمیایی طبیعی حیاتی درسلولهاي جدار عروق است(75و74).
  بدلیل همین پیشرفت علمی بزرگ، امروزه درمان و حتی پیشگیری موثر ومقرون به صرفه بیماریهای قلبی و عروقی میسر است(76و75).
  اجازه بدهید باجزييات بیشتری به بررسی این موضوع بپردازیم. برای درک این موضوع ابتدا باید چگونگی عملکرد سلولها را بشناسیم.


  4 کاربر مقابل از ققنوس اندیشه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  برای تشکر از نویسنده روی کلیک کنید .  

کلمات کلیدی این موضوع

15 سال، 207، ahmad dehdari، فرار، فرار از زندگي، فعالیت، قلبی، قبلی، قدرت، كنسرو، مفاصل، مهم، موفق، ماه، مجله، مجلات، مرگ، مشکل، مشت، مصاحبه، مصرف، نمك، نیاز، چگونگی، نگران، ناراحت، نباید، چربي، چربی، هورمون، واقعیت، ورزش، وظیفه، يائسگي، کلیه، کلیدی، کمتر، کاغذ، کبد، کردن، کسی، کشیدن، کشت، گرفتن، گروه، گسترش، پهلوی چپ، پیش بینی، پیشرفت، پروتئین، آینده، آغاز، افسردگي، افسردگی، اما، انگیزه، اولیه، ایمنی، ایده، اگر، اتفاق، اجتماعی، ارتباط، استفاده، اصطلاح، بیمار، بیماری، باعث، برقراری، برنامه، بررسی، تلاش، تنه، تنش، تکنولوژی، تپش قلب، تاثير، تجاوز، ترک، تصويري، تعطیل، تغییرات، جنسی، جوراب، جدید، جراح، جراحی، حملات، حال حاضر، حاضر، خون‌، خواهر، خوابیدن، خيس، خاطر، خسته، خستگي، خصوصیات، دقت، دوباره، دود، دانشجویی، داشتن، دریچه، درست، دست‌، رفتن، رقابت، روی، روان شناسی، روانی، روانشناسی، روشن، زنگ، زندگی، زیاد، سلامتی، سوخت، سال گذشته، ساخت، ساخته، سرفه، سرعت، سعی، شهید، شایع، شدید، صفرا، صبح، صرف، علایم، عمده، عمر، عادات، عصاره

نمایش برچسب‌ها